Czwartek, 28 stycznia 2021

imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

RSS

Koronawirus w DPS Złota Jesień. Do szpitala trafiło 31 osób

13.01.2021 08:57 | 0 komentarzy | żet

Pracownicy oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej "Złota Jesień" w Raciborzu zmagają się z epidemią COVID-19. Zakażonych jest kilkadziesiąt osób.

Koronawirus w DPS Złota Jesień. Do szpitala trafiło 31 osób
Dom Pomocy Społecznej "Złota Jesień" mieści się przy ul. Grzonki w Raciborzu (fot. arch. Nowiny.pl).
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ustaliliśmy, że do 11 stycznia wśród mieszkańców DPS "Złota Jesień" w Raciborzu stwierdzono 55 zakażeń koronawirusem. Aktywnie chorych mieszkańców było 58, gdyż jeszcze w grudniu 2020 r. koronawirusa wykryto u trzech osób.

Fala zakażeń nie ominęła również personelu "Złotej Jesieni". W styczniu stwierdzono 15 zakażeń wśród kadry DPS-u. W grodnie aktywnie chorych pracowników pozostawała również jedna osoba, u której koronawirusa wykryto jeszcze w grudniu 2020 r.

Ilu mieszkańców "Złotej Jesieni", u których wykryto koronawirusa trafiło do szpitala? Co stało się z pozostałymi mieszkańcami, których stan nie wymagał hospitalizacji? - W styczniu bieżącego roku do szpitala skierowanych zostało 31 mieszkańców DPS chorujących na koronawirusa. Pozostali zakażeni mieszkańcy DPS „Złota Jesień” objęci są opieką na terenie Domu, zostali odizolowani od zdrowych mieszkańców - poinformowała nas Małgorzata Krawczyńska, dyrektor DPS "Złota Jesień".