Sobota, 4 kwietnia 2020

imieniny: Izydora, Wacława, Platona

RSS

PILNE

Dwoje ozdrowieńców wypisano w środę ze szpitala zakaźnego w Raciborzu

25.03.2020 15:17 | 3 komentarze | ma.w

To małżeństwo, które trafiło na Gamowską jak pierwsi pacjenci z koronawirusem. - W "kolejce" do wypisu są 3 następne osoby. Może wyjdą jutro lub w najbliższych dniach - informuje dyrektor szpitala Ryszard Rudnik.

Dwoje ozdrowieńców wypisano w środę ze szpitala zakaźnego w Raciborzu
Dyrektor szpitala Ryszard Rudnik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W raciborskiej lecznicy przebywają teraz 23 osoby (stan na godz. 15.00, środa 25 marca). 7 czeka na oznaczenie, czy są zakażone, na oddziale zakaźnym. Do Raciborza zwożeni się kolejni pacjenci - ostatnio z Zawiercia i Cieszyna.

W szpitalu zakaźnym uruchomiony został już drugi oddział - pulmonologia. Na wewnętrznym pierwszym, gdzie jest 27 łóżek, kończy się miejsce. - Nie czekamy na nowych, ale przyjmujemy ich kiedy przybywają - wyjaśnia R. Rudnik.

Szef szpitala spodziewa się szybkiego uruchomienia kolejnego oddziału - chirurgii. Nie wyklucza, że na Gamowską trafią też dzieci leczone na koronawirusa. - Są szpitale zakaźne przeznaczone dla małych pacjentów, ale jeśli zabraknie gdzieś miejsca, to my jesteśmy gotowi na ich przyjęcie - mówi dyrektor. Aktualnie nie w Raciborzu pacjentów - dzieci.

Dyrektor odniósł się jeszcze raz do spraw płacowych w kontekście personelu, który w ostatnich dniach nie był w pełni wykorzystany. Kadra była w gotowości, pod telefonem. - Każdy, kto ma umowę o pracę ze szpitalem, otrzyma wynagrodzenie w określonej umową wysokości. Nie ma obaw, nie obniżamy nikomu wypłat w związku ze zmianami w funkcjonowaniu szpitala - zaznacza Ryszard Rudnik. Dodaje, że z personelem nie było dotąd żadnych oficjalnych rozmów na temat płac.