Sobota, 4 kwietnia 2020

imieniny: Izydora, Wacława, Platona

RSS

PILNE

Raciborska biblioteka niektóre wydarzenia przenosi do internetu

25.03.2020 12:17 | 0 komentarzy | d

Zgodnie z decyzją rządu, wszystkie filie i oddziały Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu nadal są nieczynne. Czy czytelnicy powinni obawiać się kar za przetrzymane zbiory? Co z zamówieniami i rezerwacjami? I dlaczego warto zostać w domu z biblioteką?

Raciborska biblioteka niektóre wydarzenia przenosi do internetu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od 12 marca wszystkie filie i oddziały Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu są nieczynne. Czytelnicy dopytują, co z terminem zwrotu wypożyczonych książek, filmów, gier planszowych i innych zbiorów? – Prosimy nie obawiać się kar! Terminy zwrotu wszystkich zbiorów przypadające na okres zamknięcia oraz terminy ważności zamówień i rezerwacji we wszystkich filiach zostały przesunięte aż do 10 maja – informuje Małgorzata Szczygielska (na zdj.), dyrektor MiPBP w Raciborzu.

Mimo tego, że biblioteka jest zamknięta, bibliotekarze pozostają w stałym kontakcie ze swoimi czytelnikami! Codziennie na fanpage biblioteki - www.facebook.com/biblrac zamieszczane są ciekawe artykuły ze świata literatury, konkursy i quizy z nagrodami, nagrania z bajkami dla najmłodszych czy propozycje prostych zajęć plastycznych. Swoje fanpage utworzyły także niektóre oddziały i filie biblioteczne: Eureka- Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży: www.facebook.com/eurekaraciborz; biblioteka na Ostrogu: www.facebook.com/f2ostrog oraz biblioteka przy ul. Żorskiej: www.facebook.com/f8zorska.

Również niektóre z zaplanowanych wydarzeń przenoszą się do internetu. Już wkrótce, za pośrednictwem Facebooka, najmłodsi czytelnicy będą się mogli spotkać w Klubie Malucha a rodzice wziąć udział w warsztatach „Małe skrzydła-jak wychować szczęśliwego i uważnego człowieka”, które poprowadzi Patrycja Chomiczewska.

źródło: MiPBP RacibórzLudzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.