Czwartek, 21 stycznia 2021

imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego

RSS

Epidemia koronawirusa:

W 10 dni dookoła świata. Ruszyły ferie z biblioteką [ZDJĘCIA]

14.01.2020 10:35 | 0 komentarzy | d

- Pierwszego dnia ferii, przy Kasprowicza 12 padł rekord pod względem liczby uczestników zimowych zajęć organizowanych przez raciborską bibliotekę - mówi Magdalena Pordzik-Paskuda z MiPBP. Dzieci wzięły udział w zajęciach literacko-plastycznych dotyczących Rosji, odkrywały nieograniczone możliwości Magicznego Dywanu, a także szkoliły się w Akademii Młodego Konstruktora, Programisty i Technologa.

W 10 dni dookoła świata. Ruszyły ferie z biblioteką [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W 10 dni dookoła świata? Takie rzeczy tylko z raciborską biblioteką. Swoją podróż uczestnicy rozpoczęli od Rosji. Na początku poznali kulturę i ciekawostki dotyczące tego państwa, wykonali matrioszki oraz wysłuchali baśni „O rybaku i złotej rybce”. Potem w ruch poszły Xbox, dywan interaktywny oraz gry planszowe.

W międzyczasie odbywały się warsztaty robotyki LEGO prowadzone przez instruktorów z Fundacji Wspierania Rozwoju Edukacji Pro-Futuro z Sosnowca. Już od pierwszego spotkania, dzieci samodzielnie tworzyły konstrukcje z klocków LEGO WeDo, które teraz będą rozbudowywać o elementy elektroniczne, wprawiające budowle w ruch. Z kolei starsze dzieci wskoczyły na wyższy poziom programowania dzięki LEGO Mindstorms.

Na młodych czytelników czekają kolejne atrakcje. W tym tygodniu, w środę i piątek w godz. 11.00-14.00 odbędą się zajęcia tematyczne a w czwartek wycieczka do Kolejkowa w Gliwicach, na którą zostały jeszcze ostatnie wolne miejsca.

źródło: MiPBP Racibórz