Niedziela, 25 października 2020

imieniny: Darii, Wilhelminy, Sambora

RSS

Olga Szomańska zaśpiewa w RCK [ZAPOWIEDŹ]

08.11.2019 13:37 | 0 komentarzy | rck

Koncert odbędzie się w ramach XVIII Dni Księdza Prałata Stefana Pieczki i jest połączony z galą wręczenia medali im. Ks. Stefana Pieczki.

Olga Szomańska zaśpiewa w RCK [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
listopad
14 czwartek

Olga Szomańska zaśpiewa w RCK

Start 14.11.2019 o godz. 19:00 wstęp wolny

Olga Szomańska - wokalistka, aktorka teatralna, serialowa, filmowa i dubbingowa. Na swoim koncie ma liczne role w spektaklach dramatycznych i musicalach m.in.: w „Miss Saigon” i „Grease” w Teatrze Roma, „Kwiatach we włosach”, „Missa Gospel’s” oraz spektaklach Teatru Rampa, z którym była związana w latach 2003-2015 („Sztukmistrz z Lublina”, „Złota Kaczka”, „Pinokio”, „Pińska Szlachta” i in.). Występowała w musicalu „Legalna blondynka” oraz spektaklu „Rewia Variete” w Krakowskim Teatrze Variete, widowisku muzycznym „Krzyżacy rock-opera”, a także w spektaklu dla dzieci „Oku-la-la-ry”.

Obecnie można ją zobaczyć w musicalu „Zakonnica w przebraniu” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu oraz „Czarownice z Eastwick” w Teatrze Syrena w Warszawie.

Od kwietnia 2014 roku jest aktorką serialu „M jak Miłość” w roli Marzenki Laskowskiej. Zagrała w filmie “Klechdy” w reż. Pawła Łukomskiego.

Współpraca z Piotrem Rubikiem oraz Zbigniewem Książkiem zaowocowała nagraniem płyt z oratorium „Tu es Petrus” oraz „Siedem Pieśni Marii”, które zdobyły kolejno status: podwójnej diamentowej oraz podwójnej platynowej płyty.

Jako pierwsza polska wokalistka wystąpiła w polsko-włoskiej wersji utworu „Vivere” w duecie z Andrea Bocellim, podczas koncertu inauguracyjnego programu „ESK Wrocław 2016” na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.

W 2011 r. wydała swoją pierwszą solową płytę „Nówka”. W 2013 roku wystąpiła (obok braci Cugowskich oraz Gienka Loski) w trasie koncertowej „Salute to Queen”, poświęconej legendarnej grupie Queen.

Podczas ogólnopolskiej trasy koncertowej „Olga Szomańska – Kolędowa” zrealizowano nagranie płyty live, której premiera odbyła się w grudniu 2016 roku. Miesiąc wcześniej ukazał się jej składankowy album „w Duetach” (z udziałem m.in. Janusza Radka, Krzysztofa Kiljańskiego, Mateusza Ziółko). Obecnie trwają nad jej drugim, autorskim albumem.

W maju 2018r roku zaśpiewała razem z Bobbiem Mc Ferrinem.

Związana jest z festiwalem „Nie tylko gospel” im. Włodka Szomańskiego w Mieroszewie.

Laureatka SuperJedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość” (z oratorium „Tu es Petrus”), „Srebrnej Twarzy” VI edycji popularnego programu rozrywkowego „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” oraz Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury dla Najlepszej Wokalistki Musicalowej 2017.

Wydarzenie odbędzie się w RCK RDK (ul. Chopina 21) 14 listopada o godzinie 19.00. Wstęp wolny.