Niedziela, 9 sierpnia 2020

imieniny: Romualda, Romana, Ireny

RSS

Roszady w biurze obsługi prezydenta Raciborza

11.07.2019 13:42 | 3 komentarze | żet

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy ogłosił nabór na kierownika biura obsługi prezydenta.

Roszady w biurze obsługi prezydenta Raciborza
Lucyna Siwek, Marcin Wojnarowski, Karina Powała
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Prezydent Raciborza ogłosił nabór na stanowisko kierownika biura obsługi prezydenta w Urzędzie Miasta Racibórz. Od kandydatów wymaga się m.in. trzyletniego stażu pracy dziennikarskiej, przygotowania koncepcji funkcjonowania biura, znajomości języka angielskiego oraz ustaw o samorządzie gminnym, dostępie do informacji publicznej, pracownikach samorządowych oraz prawa prasowego. Nowy kierownik ma rozpocząć pracę 12 sierpnia (szczegóły w załączniku).

Przypomnijmy, biuro obsługi prezydenta powstało w sierpniu 2017 roku za czasów prezydenturyMirosława Lenka. Pierwszym kierownikiem biura została Lucyna Siwek. Przeszła do urzędu z Raciborskiej Telewizji Kablowej. Po kilku miesiącach przerwała pracę w magistracie. Wróci do niej niebawem po urlopie macierzyńskim i wychowawczym. Tymczasem po wyborczym zwycięstwie Dariusza Polowego obowiązki kierownika biura przejął Marcin Wojnarowski, wieloletni dziennikarz Nowin Raciborskich.

Dodajmy, że utworzenie biura w 2017 r. nie pociągnęło za sobą zmian na stanowisku rzecznika prasowego, którym od jesieni 2015 roku aż do wiosny 2019 roku był Leszek Iwulski. W kwietniu 2019 roku zastąpiła go Karina Powała. Okazało się, że na krótko - K. Powała będzie rzecznikiem tylko do piątku 12 lipca.

Jak poinformował nas Marcin Wojnarowski, Lucyna Siwek wróci do pracy w sierpniu. Poprosiła jednak, aby przeniesiono ją ze stanowiska kierownika biura obsługi prezydenta na stanowisko rzecznika prasowego. Stąd konieczność ogłoszenia konkursu na zwolnione przez nią stanowisko kierownicze.

Pobierz Ogłoszenie - nabór na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze.odt (format odt, rozmiar ~23.76 k)

Ludzie:

Lucyna Siwek

Lucyna Siwek

Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Racibórz

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.