Sobota, 11 lipca 2020

imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta

RSS

Przedszkole nr 13 wygrało Czerwcowy Turniej Przedszkolaków [ZDJĘCIA]

12.06.2019 11:18 | 0 komentarzy | d

Jak zwykle pełen emocji, zdrowej rywalizacji i bardzo literacki. Za nami kolejny Czerwcowy Turniej Przedszkolaków organizowany przez bibliotekę na Ostrogu przy współpracy z Zespołem Szkół Specjalnych w Raciborzu. Tym razem konkurencje literackie i sportowe poświęcone były twórczości Wandy Chotomskiej.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W kolejnej odsłonie Czerwcowego Turnieju Przedszkolaków spotkało się sześć drużyn z raciborskich przedszkoli oraz drużyna Zespołu Szkół Specjalnych. Mali uczestnicy musieli zmierzyć się m.in. z torem przeszkód, zagadkami literackimi czy układaniem puzzli z ilustracjami do wierszy Wandy Chotomskiej. Nieocenionym wsparciem był doping obecnych na sali kibiców. O ostatecznym podziale miejsc zadecydowała dogrywka, ale jak podkreślają organizatorzy – Czerwcowy Turniej Przedszkolaków to wydarzenie, w którym nie ma wygranych i przegranych, liczy się tylko dobra zabawa.

Wyniki:

  • I miejsce - Przedszkole nr 13
  • II miejsce - Centrum Opieki nad Dziećmi
  • III miejsce - Domowe Przedszkole

Kolejne miejsca zajęły Przedszkole nr 15, drużyna Zespołu Szkół Specjalnych, Przedszkole nr 24 i Przedszkole nr 11. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez księgarnię SOWA. Na koniec wszyscy zgromadzeni na sali wysłuchali kilku zabawnych wierszy Wandy Chotomskiej.

Obszerna fotorelacja z turnieju na stronie internetowej biblioteki: www.biblrac.pl.

źródło: MiPBP w Raciborzu, oprac. (d).