środa, 27 maja 2020

imieniny: Jana, Juliusza, Radowita

RSS

Ścieżka rowerowa na Słowackiego. Koalicjant pyta o nią Polowego

15.05.2019 12:30 | 3 komentarze | ma.w

Szefowa klubu radnych Michała Fity – Anna Szukalska sprawdziła kiedy może powstać trasa dla rowerzystów, biegnąca jedną z najdłuższych ulic Raciborza – ulicą Słowackiego.

Ścieżka rowerowa na Słowackiego. Koalicjant pyta o nią Polowego
fot. arch. Nowiny.pl
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

To temat zainicjowany dwie kadencje wstecz przez ówczesnego radnego Mariana Gawliczka. Teraz wraca do dyskusji. Chodnik biegnący przy ulicy Słowackiego, od skrzyżowania z Ocicką do krzyżówki z Ogrodową, jest już w dużej części zdegradowany i wymaga naprawy. Przestrzeń dla pieszych wraz z trawnikiem jest na tyle szeroka, że można byłoby tam utworzyć ciąg pieszo-rowerowy. To aktualny postulat Anny Szukalskiej, radnej kierującej klubem „niezależnych” wybranych do samorządu z listy wiceprezydenta Michała Fity. Zwróciła się z tym do prezydenta Dariusza Polowego.

W urzędzie odpowiadają, że takie zadanie można zaplanować na lata 2020 – 2022. Charakteryzuje je szeroki zakres rzeczowy i będzie kosztowne. Polowy zadeklarował, że wpierw zostanie wykonana dokumentacja projektowa zadania, a następnie trafi do zadań inwestycyjnych Miasta. To oznacza, że w obecnej kadencji samorządu ścieżka dla rowerzystów i nowy chodnik powinny zostać zrealizowane przy Słowackiego.

(m)

Ludzie:

Anna Szukalska

Anna Szukalska

Radna Miasta Racibórz, Powiatowy Rzecznik Praw Konsumentów

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Marian Gawliczek

Marian Gawliczek

Radny Gminy Racibórz.

Michał Fita

Michał Fita

Wiceprezydent Raciborza