środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Czy singiel może być szczęśliwy?

11.02.2019 12:22 | 0 komentarzy | MP

Na świecie są ludzie w związkach i samotni. Wielu jest singli, którzy nie szukają partnerów życiowych i takich, którzy są w trakcie poszukiwania. Wielu osobom wydaje się, że życie w samotności nie jest łatwe, a do tego może doprowadzić do depresji. Przecież samotność nie jest czymś na co się piszemy.

 Czy singiel może być szczęśliwy?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wydaje się więc, że single nie mogą być szczęśliwi. Czy to jednak jest prawda? Nie koniecznie, związek nie jest wyznacznikiem szczęścia i o tym powinien wiedzieć każdy. Przecież często zdarza się, że osoby w związku również nie są szczęśliwe, a o tym nie wiele się mówi.

Czy warto być singlem?

Nie zawsze da się być singlem, jednak jest czas, kiedy naprawdę warto nim być. Jest to okres młodości, kiedy najwięcej osób szuka partnera, a przecież w tym czasie miłość jest bardzo niedojrzała, więc często kończy się ona złamanym sercem. Jeśli być singlem, to właśnie w tym czasie najlepiej to zrobić. Wtedy jest najlepszy okres naszego życia, który można spędzać na szaleństwach. Możesz zdobywać nowe doświadczenia i uczyć się nowych rzeczy, a nikt ci w tym nie przeszkadza i nie hamuje twoich zainteresowań i pasji. Single w tym czasie mogą być naprawdę szczęśliwi - podkreślają specjaliści z eronplus.pl

A jednak związek w wieku młodzieńczym również ma swoje uroki. W tym czasie szukamy osób, które będą dla nas wsparciem i miłością. Jest to właśnie wiek, kiedy rozwijamy się emocjonalnie, więc naturalne jest to, że szukamy osoby, w której się zakochamy i będziemy z nią mogli przeżywać swoje pierwsze razy. Kiedy osoby w związku przeżywają swoje pierwsze pocałunku single mają czas na inne rzeczy, ale nie dają one tak wiele radości, jak miłosne doświadczenia. Przez to nastolatkowe będąc singlami często mają zły nastrój, niskie samopoczucie i samoocenę. Mimo tego, że to dobry czas na bycie singlem, dla niektórych jest tym najgorszym wyborem.

Dlaczego warto być singlem?

Są jednak rzeczy, które jasno nam mówią, że bycie singlem wcale nie jest takie złe. Jak już wspomnieliśmy związek nie jest wyznacznikiem szczęścia. Co prawda miłość daje nam wiele radości, ale to nie znaczy, że bez partnera nie możemy być szczęśliwi. Jest wiele rzeczy, które sprawiają, że osoba samotna, która nie ma partnera życiowego może być szczęśliwa. Oto lista powodów, dla których warto być singlem. W dużej mierze sprawiają one, że osoby samotne mogą czuć się dobrze i często czują się lepiej niż te, które są w związku.

Masz więcej przyjaciół

Nie tylko partner życiowy może obdarzyć cię miłością. Takie uczucie mogą dać ci również twoi przyjaciele. W związku często czas spotkań z przyjaciółmi znacząco się ogranicza, przez co wielu znajomych się wyłamuje i grono przyjaciół się zmniejsza. Jeśli jesteś singlem masz więcej przyjaciół, ponieważ masz dla nich więcej czas, a do tego pojawia się więcej okazji do poznania nowych osób. Tak więc wbrew pozorom single nie są osobami samotnymi, ponieważ mają oni znajomych, którzy z chęcią się z nimi spotkają, czy to na mieście, czy w domu. A taka relacja z przyjaciółmi daje szczęście. To więc dowód na to, że singel również mogą być szczęśliwi.

Nie tracisz znajomych

Kiedy zaczyna się związek, to czas ze znajomymi nie jest ważny. Nie raz zdarza się, że pary odwołują planowane spotkania ze znajomymi, ponieważ są oni zajęci sobą i wolą spędzać czas ze swoim ukochanym. Takie zachowanie sprawia, że znajomi tracą chęć do spotkań, aż w końcu znajomość się kończy, a ty tracisz przyjaciół. Single nie dopuszczają do takiej sytuacji, ponieważ oni niemal zawsze mają czas, więc z łatwością znajdą wolne na spotkanie się ze znajomymi i zabawę z nimi. Dzięki temu bliskie ci osoby wiedzą, że cenisz ich czas i również nie odmawiają ci spotkań. A spotkania ze znajomymi może dać wiele radości i zabawy.

Jesteś samowystarczalna

To najczęściej zaleta, jaką wymieniają u siebie single. To cecha stylu życia, która podoba się większości osób, które nie są w związku. Ich największym plusem jest to, że doskonale nauczyli się oni żyć pojedynczo, więc radą sobie ze wszystkim samodzielnie. Nie potrzebują więc niczyjej pomocy, a to sprawia, że czują się silni i samowystarczalni. To dla niektórych osób może wydawać się ciężkie brzemię, ale jest to plus, który uczy jak żyć. Wiele osób, które są w stałych związkach uzależnia się od swoich partnerów i po rozstaniu nie mają oni pojęcia, jak żyć w pojedynkę.

Nie chorujesz tak często

Badania wykazały, że single są bardziej odporni i dzięki temu są znacznie mnie narażeni na infekcje. Dzięki temu mniej czasu i pieniędzy poświęcają oni na zdrowienie. Dodatkowo single znacznie lepiej dbają o swoje zdrowie, ponieważ mają na to zwyczajnie więcej czasu. Częściej chodzą do lekarza i robią badania kontrolne. Tak więc takie zachowanie sprawia, że stają się oni zdrowsi i stale kontrolują stan swojego zdrowia. Może nie jest to powód do radości i szczęścia, ale sprawia, że są odpowiedzialni sami za siebie. Liczy się dla nich nie tylko miłość, ale również zdrowie i bezpieczeństwo.

Materiał zewnętrzny