Poniedziałek, 18 marca 2019

imieniny: Cyryla, Edwarda, Boguchwała

RSS

Gdzie była delegacja z Krzyżanowic podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Raciborzu?

11.01.2019 07:00 | 7 komentarzy | mad

O sprawie rozmawiano podczas grudniowej sesji rady gminy.

Gdzie była delegacja z Krzyżanowic podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Raciborzu?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przypomnijmy, Andrzej Duda gościł w Raciborzu w piątek 7 grudnia na zaproszenie prezydenta Raciborza Dariusza Polowego. Wydarzenie zorganizowano w Hali Areny Rafako. Przed spotkaniem z mieszkańcami, prezydent Duda rozmawiał z samorządowcami. Ze wszystkich wójtów i burmistrzów gmin powiatu raciborskiego pojawił się tylko Paweł Macha, szef Kuźni Raciborskiej.

O to, dlaczego w Hali Areny Rafako nie było delegacji z Krzyżanowic, dopytywał na ostatniej sesji rady gminy Oliwer Huptaś, radny z Tworkowa.

Grzegorz Utracki tłumaczył, że zaproszenie otrzymał dopiero po południu 6 grudnia, mimo że Dariusz Polowy miał sposobność szybszego poinformowania. Dwa dni przed wizytą, samorządowcy spotkali się w ramach konwentu z wójtami i burmistrzami powiatu raciborskiego. Wtedy Polowy nie zapraszał do Raciborza. Zaproszenie, które trafiło do wójta Utrackiego dotyczyło też tylko spotkania ogólnego – tego z mieszkańcami. Jak zauważał szef Krzyżanowic, na spotkanie z samorządowcami ze wszystkich szefów poszczególnych gmin zaproszenie otrzymał tylko Paweł Macha, burmistrz Kuźni Raciborskiej.

– Dopowiem, że starosta raciborski był zaproszony telefonicznie trzy godziny przed wizytą, że ewentualnie może przyjechać. Pojechał w naszym imieniu, podziękował – mówił podczas sesji wójt. Informował, że chciał wybrać się na spotkanie, ale „nie na takich zasadach, że będziemy tak traktowani”. – Uważam, że dla tych siedmiu wójtów, burmistrzów na tym spotkaniu też powinno być miejsce. Zresztą tego samego zdania jest wojewoda i marszałek, bo z nimi na ten temat też rozmawialiśmy. Dajemy to na karb małego doświadczenia prezydenta w tej sprawie – zakończył.

(mad)

Ludzie:

Andrzej Duda

Andrzej Duda

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Miasta Racibórz.

Grzegorz Utracki

Grzegorz Utracki

Wójt gminy Krzyżanowice.

Oliwer Huptaś

Oliwer Huptaś

Radny gminy Krzyżanowice