Poniedziałek, 18 marca 2019

imieniny: Cyryla, Edwarda, Boguchwała

RSS

Usunąć chwasta bez szkody dla miasta

10.01.2019 12:00 | 8 komentarzy | ma.w

Na szkodliwość środka chwastobójczego marki Roundup, stosowanego przez służby dbające o zieleń w mieście, wskazał nowy radny Jarosław Łęski (na zdj.). W interpelacji do prezydenta Dariusza Polowego poprosił by wycofać go z użycia w Raciborzu.

Usunąć chwasta bez szkody dla miasta
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radny należący do komitetu prezydenta Polowego (wszedł do rady wskutek jego wygranej z Mirosławem Lenkiem) napisał, że przy użyciu tegoż środka „wskazywana jest potencjalna właściwość kancerogenna substancji (chłoniak nieziarniczy)”. W przeszłości, na jednym ze spotkań prezydenta z mieszkańcami (to jeszcze kadencja 2010 – 2014) lokatorzy z ulicy Łąkowej apelowali o ograniczenia stosowania Roundupa np. przy pielęgnacji ronda obok Tesco, bo przeczytali w internecie o rakotwórczych efektach usuwania nadmiaru zieleni w ten sposób.

Zanim Jarosław Łęski został radnym, w ramach inicjatywy „Jawny Racibórz” (profil na Facebooku) pozyskał informacje o stosowaniu Roundupa przez Przedsiębiorstwo Komunalne i Miejski Zarząd Budynków.

Łęski argumentuje swą prośbę troską o zdrowie raciborzan i radzi stosować inne metody odchwaszczania – takie wobec których nie ma wątpliwości o ich potencjalnym, szkodliwym działaniu.

Prezydent Dariusz Polowy zobligował miejskie jednostki do „przeanalizowania kosztów alternatywnego usuwania chwastów”.

(m)

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Miasta Racibórz.