Niedziela, 24 października 2021

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Kampania Lenka ma 3 filary: młodość, zdrowie i komunikację. PO widzi w nim profesjonalistę

20.09.2018 23:36 | 7 komentarzy | ma.w

Obecny prezydent Raciborza zaczął promocję swej kandydatury w czwartek 20 września, wieczorem w hotelu Racibor. Jego konwencja miała charakter kameralny, była adresowana do zaproszonych osób. - Będę prowadził spokojną kampanię - mówi Mirosław Lenk.

Kampania Lenka ma 3 filary: młodość, zdrowie i komunikację. PO widzi w nim profesjonalistę
Wśród nowych "ludzi Lenka" znalazł się Martin Komor z Sudołu - rolnik i strażak (z prawej, w środku były członek zarządu miasta Józef Gurk)
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Do Racibora przyszli niemal wszyscy kandydaci na radnych z komitetu Lenka. Widownię stanowili ich krewni i znajomi oraz dziennikarze lokalnych mediów. Rozpoczął wiceprezydent Wojciech Krzyżek, przypominając co za kadencji jego szefa zostało w Raciborzu zrobione. Mówił m.in., że w mieście jest najczystsza woda pitna z kranu; ceny wywozu śmieci są najniższe w regionie, a dopłaty do wymiany pieców - najwyższe w powiecie. Krzyżek dodał, że utworzono strefy ekonomiczne (Ostróg i przy ul. Bartka Lasoty) i sprzedano działki na terenie byłej Cukrowni. - Powstało kilkaset nowych, dobrych miejsc pracy w Raciborzu - podkreślił. Wśród osiągnięć obecnego włodarza podał także: oddanie do użytku 220 nowych mieszkań, stworzenie Półmaratonu i pozyskanie pieniędzy unijnych na budowę obwodnicy. - Najważniejsze jest przyszłość Raciborza i jego mieszkańców - zakończył.

Po wystąpieniu swego “wicka” głos zabrał Mirosław Lenk. Ujawnił 3 filary swego programu wyborczego. Stawia w nim na: młodość, zdrowie i komunikację. Obiecuje m.in.: budowę 1000 mieszkań (w 5 lat); darmowe wifi na terenie Raciborza; darmową komunikację i darmowe badania profilaktyczne dla seniorów raciborskich. Dlaczego zamierza wprowadzić te rozwiązania dopiero w przyszłej kadencji? - Bo nadszedł na to czas. Realizowałem wcześniej priorytety dla Raciborza, ustalone z radą miasta. Trzeba było zrobić oczyszczalnię, kanalizację, drogi i remonty dużych obiektów, by móc zabrać się za kolejne projekty - tłumaczy prezydent.

Mirosław Lenk o centrum Raciborza.mp3

Gospodarz wieczoru zaprezentował obecnych na sali kandydatów na radnych, po czym głos zabrała posłanka Gabriela Lenartowicz z Platformy Obywatelskiej. - PO poprze profesjonalistę, sprawdzonego we wcześniejszych wyborach, jedynego przygotowanego do pracy kandydata spośród startujących w wyborach na prezydenta miasta w Raciborzu. Wiemy na kogo stawiamy - mówiła, podkreślając, że przewidywalność jest tu atutem prezydenta. - Bez niespodzianek, ale i bez obaw - zaznaczyła. - Racibórz ma przyszłość, jesteśmy za - podsumowała pani poseł.

Ludzie:

Mirosław Lenk

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.