Piątek, 20 września 2019

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

RSS

500+ dla niepełnosprawnych. W starostwie pomogą wypełnić wniosek

09.09.2019 13:55 | 0 komentarzy | d

Ośrodek Informacji dla Osób Niepełnosprawnych w Starostwie Powiatowym w Raciborzu oraz Oddział ZUS w Rybniku organizują wyjazdowe dyżury, w czasie których będzie można poznać szczegółowe informacje na temat świadczenia 500+ dla osób niepełnosprawnych.

500+ dla niepełnosprawnych. W starostwie pomogą wypełnić wniosek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Świadczenie uzupełniające dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji to dodatkowe wsparcie dla osób, które ponoszą stałe koszty związane z pielęgnacją, rehabilitacją i opieką medyczną. Świadczenie wypłacać będzie Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

- Osoby zainteresowane zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się 17 września 2019 r. w Ośrodku Informacji dla Osób Niepełnosprawnych, Plac Stefana Okrzei 4, 47-400 Racibórz, pok. nr 9A, w godzinach od 10.00 do 13.00 – przekazuje Starostwo Powiatowe w Raciborzu. Dodając, że drugi termin przewidziany na zebranie wniosków oraz udzielenia dodatkowych informacji przypada na 1 października, w godzinach od 10.00 do 13.00.

Podczas spotkań z ekspertami będzie można dowiedzieć się m.in.: jakie dokumenty są potrzebne do złożenia wniosku. Jak poprawnie wypełnić formularz oraz jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać świadczenie.

źródło: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, oprac. (d)