Piątek, 20 września 2019

imieniny: Eustachego, Filipiny, Faustyny

RSS

Sesja w starostwie. Elżbieta Biskup weszła do rady powiatu

27.08.2019 15:42 | 1 komentarz | ma.w

Rada Powiatu Raciborskiego ma nową radną - Elżbietę Biskup z listy PiS. Była dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, właścicielka studia ARS w Pietraszynie, mająca w przeszłości kadencję w samorządzie miejskim, złożyła ślubowanie członkini rady powiatowej. Bukiet kwiatów wręczyła jej posłanka Katarzyna Dutkiewicz, której miejsce zajęła E. Biskup.

Sesja w starostwie. Elżbieta Biskup weszła do rady powiatu
Elżbieta Biskup wyściskała się z Katarzyną Dutkiewicz na sesji rady powiatu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sierpniowe posiedzenie zaczęło się od wprowadzenia Elżbiety Biskup do rady. Jej nowi koledzy wstali i wysłuchali ślubowania nowej radnej. Także stojąc, uczczono pamięć o poległych strażakach 26 sierpnia w pożarze lasów w Kuźni Raciborskiej.

Informację o działaniach starosty między sesjami Grzegorz Swoboda uzupełnił wyliczeniem inwestycji realizowanych w tym roku przez Powiat Raciborski. Tłumaczył, że sporo czasu minęło od poprzedniej sesji, więc chce poinformować o efektach prac z ostatnich tygodni. Mówił o przebudowie dróg, chodników i wiaduktu (Wojnowice) i remontach szkół. Pozyskanych pieniądzach spoza budżetu m.in. na: SOR, autobusy dla PKS oraz o nowych dwóch ambulansach dla szpitala.

- Mówię o tym, żeby pokazać jak ciężko i efektywnie pracują urzędnicy starostwa - stwierdził Grzegorz Swoboda.

Na sierpniową sesję przyszła posłanka Gabriela Lenartowicz (PO). 

Ludzie:

Grzegorz Swoboda

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski