środa, 16 października 2019

imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza

RSS

Pięciu chętnych do przebudowy Kościuszki/Łąkowej w Raciborzu

31.01.2019 20:58 | 3 komentarze | żet

Tym razem ceny ofert nie przewyższają kwoty, jaką powiat raciborski zamierza przeznaczyć na realizację inwestycji.

Pięciu chętnych do przebudowy Kościuszki/Łąkowej w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ogłoszonym przez Starostwo Powiatowe w Raciborzu przetargu na przebudowę ulic Łąkowej i Kościuszki w Raciborzu zgłoszono cztery oferty:

  • Auto-Trans Asfalty z Gierałtowic - cena brutto 6,697 mln zł,
  • FBSerwis z Warszawy - cena brutto 6,508 mln zł,
  • konsorcjum PRD z Raciborza oraz PHU Profectus z Niezdrowic - cena brutto 6,549 mln zł,
  • PHU "Domax" Arkadiusz Mika z Boronowa - cena brutto 6,486 mln zł.

Zamawiający, tj. powiat raciborski, zamierza przeznaczyć na inwestycję łącznie 6,858 mln zł. Jak widać, żadna z powyższych ofert nie przekracza tej ceny. To dobra wiadomość, gdyż w zeszłym roku inwestycja nie doszła do skutku właśnie dlatego, że oferenci żądali więcej niż powiat raciborski mógł przeznaczyć na ten cel.

Inwestycja ma zostać zrealizowana przy współfinansowaniu ze środków budżetu państwa w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Dofinansowanie ma wynieść 3 mln zł, pozostałą kwotę wyłożą powiat raciborski oraz gmina Racibórz.

Przypomnijmy, rok temu powiat raciborski zakwalifikował się do dofinansowania tej samej inwestycji. Jednakże do momentu ogłoszenia pierwszego przetargu ceny robót budowlanych poszybowały w górę, co skłoniło władze powiatu do rezygnacji z dofinansowania i złożenia nowego wniosku, uwzględniającego wyższe koszty (zobacz również: Były dwa miliony, nie ma dwóch milionów).