środa, 26 lutego 2020

imieniny: Aleksandra, Mirosława, Dionizego

RSS

Nowy wóz strażacki od niedzieli już w Połomi

05.11.2019 16:31 | 0 komentarzy | art

Nowy wóz pożarniczy jest już w Połomi. W niedzielę 3 listopada strażacy z tutejszej jednostki przeżywali swoje święto, odbierając kluczyki do nowego auta.

Nowy wóz strażacki od niedzieli już w Połomi
Fot. UG w Mszanie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wcześniej wzięli udział w Mszy św. w ich intencji, po której samochód został poświęcony i w uroczystym pochodzie przejechał pod Ośrodek Kultury, gdzie odbyła się oficjalna uroczystość, z udziałem zaproszonych gości, wśród których byli parlamentarzyści, przedstawiciele zawodowej i ochotniczych straży pożarnych, społecznicy z Połomi i darczyńcy, którzy od lat wspierają tutejszą jednostkę.

Średni pojazd ratowniczo-gaśniczy marki volvo kosztował około 760 tys. zł, a udało się go zakupić dzięki dotacji z Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, środków z budżetu Województwa Śląskiego, darowiźnie z Fundacji JSW S.A. oraz z budżetu Gminy Mszana. Wymienione podmioty współfinansowały zakup samochodu pożarniczego w ramach następującego montażu finansowego: KSRG przekazał 320 tys. zł, NFOŚiGW w Warszawie przekazał 50 tys. zł, WFOŚiGW w Katowicach również przekazał 50 tys. zł, Samorząd Województwa Śląskiego przekazał 40 tys. zł; Fundacja JSW S.A. przekazała aż 270 tys. zł, a gmina Mszana – 30 tys. zł.

Zdjęcia UG Mszana