Sobota, 30 maja 2020

imieniny: Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

RSS

Patrol

Zalane drogi, posesje, piwnice... Dziesiątki strażaków usuwało skutki nawałnicy

27.05.2014 09:13 | 0 komentarzy | żet

Najgorzej było w Borucinie, Krzanowicach i Pietraszynie. Strażacy po zakończeniu akcji na jednym obszarze byli przegrupowywani i kierowani na kolejny...

Zalane drogi, posesje, piwnice... Dziesiątki strażaków usuwało skutki nawałnicy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wczorajszego (26.05.14) wieczora strażacy interweniowali 12 razy. Przede wszystkim neutralizowali skutki gwałtownej nawałnicy, która przeszła przez Raciborszczyznę. Po zakończeniu działań na jednym obszarze byli przegrupowywani i kierowani do działań na kolejnych.

Borucin, ul. Polna, godz. 19.27

25 strażaków z 3 zastępów OSP przez ponad 2,5 godziny usuwało naniesione na drogę błoto i kamienie. W akcji były zaangażowane 2 koparko-spychacze.

Racibórz, ul. Rudnicka, godz. 19.38

31 strażaków walczyło z pożarem pomieszczenia gospodarczego w Raciborzu Miedoni. Więcej na ten temat w artykule: 7 zastępów straży gasiło pożar w Raciborzu Miedoni).

Pietraszyn, ul. Chmielna, godz. 19.45

Spływająca z pól woda naniosła na drogę błoto. Po zamuleniu drogi woda zaczęła przelewać się na posesje. Do akcji zostało skierowanychh 43 strażaków (8 zastępów OSP, 1 samochód operacyjny). Przez 3,5 godziny strażacy usuwali błoto z jezdni, wypompowywali wodę, układali worki z piaskiem w celu ochrony zagrożonych zalaniem budynków gospodarczych.

Racibórz, ul. Sobieskiego, godz. 19.59

Woda z pól zalała ulicę Sobieskiego i piwnicę domu jednorodzinnego. Do akcji zaangażowano 1 zastęp OSP. Więcej na ten temat w artykule: Racibórz Studzienna: błoto z pól zalało ulicę Sobieskiego.

Krzanowice, ul. Mikołaja, godz. 20.04

1 zastęp OSP usuwał błoto, które zostało naniesione na drogę wraz ze spływającą z pól wodą.

Racibórz, ul. Bogumińska, godz. 20.09

Strażacy gasili pożar niewielkiego budynku na ogródkach działkowych.

Racibórz, ul. Starowiejska, godz. 20.21

16 strażaków (3 zastępy OSP) usuwało naniesione na jezdnię błoto i kamienie.

Bieńkowice, DK 45, godz. 20.23

1 zastęp OSP usuwał naniesione na jezdnię błoto.

Krowiarki, ul. Raciborska, godz. 20.37

1 zastęp OSP usuwał naniesione na jezdnię błoto.

Krzanowice, ul. 15 grudnia, godz. 21.02

Silne opady deszczu powodowały z jednej strony zalewanie drogi, z drugiej szybki przyrost poziomu wody w rzece. Efektem było zalanie posesji i piwnic. Strażacy przez ponad 3 godziny monitorowali stan cieku wodnego i wypompowywali wodę. Do akcji kierowano również, po uprzednim przegrupowani, strażaków z Borucina i Pietraszyna. Ogółem w usuwaniu skutków nawałnicy w Krzanowicach wzięło udział 7 zastępów OSP, 1 samochód operacyjny oraz 3 inne podmioty.

Racibórz, ul. Hulczyńska, godz. 21.10

2 zastępy OSP pomagały w zabezpieczeniu 2 posesji na okoliczność kolejnych opadów. W sumie ułożono 70 worków z piaskiem.

Kuźnia Raciborska, godz. 21.31

1 zastęp OSP został zadysponowany do pomocy w otwarciu mieszkania. W środku zastano jedną osobę, która nie wykazywała funkcji życiowych. Przybyli na miejsce ratownicy pogotowia stwierdzili zgon.