Wtorek, 19 listopada 2019

imieniny: Elżbiety, Seweryny, Salomei

RSS

Patrol

Przez lata kradli samochody na Śląsku. 15 osób stanie przed sądem

12.04.2014 10:50 | 7 komentarzy | acz

Prokuratura Okręgowa w Katowicach skierowała do Sądu Okręgowego w Katowicach akt oskarżenia w sprawie grupy zajmującej się kradzieżami samochodów.

Przez lata kradli samochody na Śląsku. 15 osób stanie przed sądem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W śledztwie ustalono, iż oskarżeni w okresie od 1999 roku do marca 2010 roku na terenie województwa śląskiego dokonali 285 przestępstw, z czego 280 czynów stanowiły kradzieże z włamaniem samochodów osobowych. Były to samochody różnych marek: między innymi samochody m-ki BMW, Audi, Mercedes Benz, VW Bus i inne. Część ze skradzionych samochodów była rozbierana na części. Pojazdy trafiały do osób trudniących się ich demontażem i dalszą odsprzedażą części pochodzących z kradzionych aut. 8 osób spośród oskarżonych to właśnie paserzy, którzy uczestniczyli w demontażu pojazdów. - Części były sprzedawane na giełdach samochodowych i portalach internetowych. Niektóre ze skradzionych samochodów używane były przez oskarżonych do dokonywania przestępstw, były to samochody o mocniejszych silnikach - mówi Marta Zawada-Dybek z Prokuratury Okregowej w Katowicach.

Część oskarżonych przyznała się do popełnienia zarzucanych im czynów. 2 osoby złożyły wnioski o poddanie się karze: w jednym przypadku wymierzenia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 4 miesięcy pozbawienia wolności, w drugim przypadku kary pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania.

Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności do lat 15.