Sobota, 20 lipca 2019

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

RSS

Patrol

Pijany uciekał BMW. Taranował pojazdy i policyjną blokadę

31.03.2014 10:48 | 7 komentarzy | acz

Policjanci z Wodzisławia zatrzymali po pościgu kierującego samochodem marki bmw, który nie zatrzymał się do kontroli.Uciekając omal nie rozjechał mundurowych powodując dwie kolizje i wypadek drogowy, w którym ranne zostały dwie osoby.

Pijany uciekał BMW. Taranował pojazdy i policyjną blokadę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

29 marca około 23.00 policjanci pojechali na ulicę Oraczy, gdzie według zgłoszenia ma poruszać się samochód, którego kierowca może być pijany. W trakcie dojazdu we wskazane miejsce mundurowi dostrzegli wyjeżdżający z ulicy samochód marki bmw i dając sygnał świetlny i dźwiękowy próbowali zatrzymać pojazd do kontroli. Gdy kierowca nie zareagował, policjanci zrównali się z pojazdem i ponownie dali sygnał do zatrzymania. Kierowca zignorował i ten sygnał i przyśpieszając jechał całą szerokością jezdni w kierunku Pszowa po drodze kilkakrotnie przejeżdżając podwójną linię ciągłą. 

Na wysokości komisariatu omal nie staranował policyjnego radiowozu, który ustawił tam blokadę. Przejeżdżając chodnikiem obok samochodu służbowego zahaczył o przejeżdżającego tam golfa. Gdy skręcił w ulicę Pszowską i jechał w kierunku Rydułtów zahaczył o jadącego z przeciwka nissana a następnie zderzył się czołowo z fiatem i tam dopiero się zatrzymał. Po otwarciu drzwi bmw, kierowca wypadł z samochodu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. 40-letni pirat drogowy ze złamaniem uda trafił do szpitala. W zderzeniu z fiatem ranna została także 19-letnia kierująca i pasażer, którzy z ogólnymi potłuczeniami ciała zostali hospitalizowani.

Kierującemu pobrano krew do badań. Jak wyjdzie do szpitala, stanie przed sądem gdzie odpowie m.in za napaść na blokujących go policjantów, spowodowanie wypadku drogowego oraz liczne wykroczenia, których dopuścił się uciekając przed radiowozem.
(acz), Fot. Marcin