środa, 5 maja 2021

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

RSS

Patrol

Rozbudują komendę za ponad osiem milionów

08.03.2014 08:00 | 0 komentarzy | tora

Komenda wojewódzka policji rozstrzygnęła już przetarg na rozbudowę siedziby głównej wodzisławskiej policji. Robotę za około 8,09 mln zł wykona Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego.

Rozbudują komendę za ponad osiem milionów
Komendant Krzysztof Justyński stoi na miejscu potencjalnego nowego segmentu komendy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Inwestycja ma być gotowa do 11 grudnia 2015 roku. Firma zajmie się zarówno projektem jak i wykonaniem. Budynek zostanie rozbudowany, ale jeszcze nie zapadła decyzja, w jaki sposób. - W grę wchodzą dwie koncepcje, czyli dobudowanie piętra, albo segmentu. Zobaczymy, co zaproponuje projektant - mówi mł. insp. Krzysztof Justyński, komendant powiatowy policji w Wodzisławiu Śląskim.

Rozbudowa komendy jest konieczna. Po opuszczeniu budynku na Wilchwach i umieszczeniu całej komendy na Jedłowniku policjantom jest ciasno. Nie czekając na decyzję komendy wojewódzkiej o rozbudowie wodzisławskiej siedziby zaczęli własnym sumptem adaptować piwnice, aby uzyskać jak najwięcej pomieszczeń do pracy. Dziś piwnice to najlepsza pod względem standardu część komendy. Reszta wnętrz wygląda tak, jakby czas zatrzymał się w nich na latach 80. Siermiężne tapety, meble, linoleum na podłogach. Ponieważ budynek z zewnątrz prezentuje się przyzwoicie tym większe zdziwienie budzą korytarze i biura w każdym, kto sporadycznie odwiedza komendę.

Wnętrza będą zupełnie odnowione, łącznie z wszelkimi instalacjami, umeblowaniem. Zostanie utworzone nowej wejście do komendy. Od strony frontowej powstanie parking dla petentów. Ewentualny nowy segment zbudowany zostanie od zaplecza, gdzie jest najwięcej miejsca do wykorzystania. Niewykluczone, że zostanie zlikwidowana kotłownia gazowa, a obiekt zostanie przyłączony do sieci ciepłowniczej. Na dachu mają zostać zamontowane solary. W grę wchodzi utworzenie strzelnicy multimedialnej. To są wszystko zamierzenia. O konkretach będzie można mówić dopiero, kiedy policja zaakceptuje projekt.

Starania o modernizację siedziby głównej wodzisławskich policjantów trwały około dwóch lat. Według komendanta Justyńskiego kluczowa była decyzja o umieszczeniu komendy pod jednym dachem przy ul. Kokoszyckiej. Nie tylko ułatwiła pracę, ale też doprowadziła do zmniejszenia kosztów funkcjonowania. Policji odpadł jeden budynek do utrzymania.