Niedziela, 16 czerwca 2019

imieniny: Aliny, Justyny, Benona

RSS

Patrol

Pobili, bo zwrócił im uwagę

18.12.2013 19:59 | 0 komentarzy | acz

REGION. Mundurowi zatrzymali dwóch młodych mężczyzn podejrzanych o pobicie 50-latka i 20-letniego syna, który stanął w jego obronie. Jeden ze sprawców rozbitą butelką zaatakowali starszego z mężczyzn kiedy zwrócił im uwagę, że zbyt głośno zachowują się na klatce schodowej.

Pobili, bo zwrócił im uwagę
Jeden z zatrzymanych napastników
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, późnym popołudniem, na ulicy Pomorskiej. Wracający do domu 50-latek zauważył wchodzących do klatki schodowej dwóch, młodych mężczyzn. W związku z tym, że nie byli oni jej mieszkańcami, zapytał ich do kogo idą i zwrócił uwagę, aby zachowywali się ciszej. Wyraźnie ich to rozzłościło, bowiem obaj rzucili się na 50-latka. Z pomocą przybiegł mu jego 20-letni syn, który usłyszał dobiegający z korytarza hałas. Sprawcy stali się jeszcze bardziej agresywni, młodszy z nich chwycił w dłoń rozbitą butelkę po piwie i próbował zranić nią starszego z mężczyzn, jednak syn zasłonił go własnym ciałem.

W wyniku ciosu 20-latek doznał poważnego urazu ręki i trafił do szpitala. Napastnicy uciekli z miejsca zdarzenia, jednak już po chwili trafili w ręce policjantów. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Jastrzębia w wieku 17 i 21 lat. Obaj zostali doprowadzeni dzisiaj przed oblicze prokuratora, który objął ich policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwo starszemu z zatrzymanych grożą 3 lata więzienia, z kolei młodszy może trafić za kraty nawet na 8 lat.