Piątek, 19 kwietnia 2019

imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego

RSS

Patrol

Ukradli kilkanaście fiatów cinquecento

26.11.2013 15:59 | 1 komentarz | acz

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na terenie powiatu wodzisławskiego, raciborskiego oraz miasta Rybnik dokonywali włamań i kradzieży pojazdów.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

22 listopada  w Wodzisławiu Śląskim na ulicy Kominka, policjanci zatrzymali  mężczyznę w związku z podpaleniem samochodu fiat 170, który jak się okazało pochodził z kradzieży dokonanej w nocy z 20 na 21 listopada br. na terenie Radlina. 21-letni mieszkaniec Rybnika  został zatrzymany.

W toku prowadzonych ustaleń oraz pracy operacyjnej, wodzisławscy kryminalni zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na zatrzymanie drugiego sprawcy - 31-letniego mieszkańca Rybnika.  Mężczyznom przedstawiono kilkanaście zarzutów związanych z włamaniami i kradzieżami pojazdów między innymi marki fiat 170, które miały miejsce w listopadzie 2013 roku na terenie powiatu wodzisławskiego, raciborskiego oraz miasta Rybnik. Funkcjonariusze odzyskali również część skradzionych pojazdów.

Wobec jednego z zatrzymanych – 31-letniego mieszkańca Rybnika Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, natomiast wobec 21-latka - Prokurator Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim zastosował dozór policyjny. Sprawa ma charakter rozwojowy.