środa, 17 lipca 2019

imieniny: Anety, Aleksego, Julietty

RSS

Patrol

Tragedia w Boguszowicach. Nie żyje szesnastolatek

25.06.2013 15:50 | 6 komentarzy | acz

Prokuratura Rejonowa w Rybniku bada okoliczności śmierci szesnastoletniego chłopaka, który zginął podczas prac przy samochodzie w garażu przy ulicy Kłokocińskiej.

Tragedia w Boguszowicach. Nie żyje szesnastolatek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do tragedii doszło jeszcze 20 czerwca. - Rzeczywiście doszło do takiego zdarzenia. Wstępnie wykluczono działanie osób trzecich - mówi nadkomisarz Aleksandra Nowara z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku. Jak ustalono, w garażu, podczas prac przy pojeździe doszło do zapalenia się oparów paliwa. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Lekarz stwierdził zgon nastolatka leżącego w garażowym kanale. Do kanału nadal wyciekało paliwo, dlatego na miejsce wezwano straż pożarną. 

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastępu straży pożarnej stwierdzono około dwa litry substancji ropopochodnej w kanale. Pomiar detektorem wielogazowym wykazał 78% stężenie metanu w powietrzu (na poziomie kanału) oraz w samym garażu w ilości 8%. Trzygodzinne działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji substancji ropopochodnej oraz przewietrzeniu garażu. Na miejsce zdarzenia przybył dodatkowo patrol policji oraz prokurator, aby ustalić przyczyny wypadku.

- Ustalamy wszystkie okoliczności wypadku - mówi nam prokurator Jacek Sławik, szef Prokuratury Rejonowej w Rybniku. - Mężczyzna spuszczał paliwo gdy doszło do wypadku. Tego dnia panowały duże upały niewykluczone, że i one przyczyniły się do nazbierania mieszaniny. Badamy co mogło być przyczyną jej zapalenia, czy była to iskra przy wyładowaniu elektrostatycznym czy inny czynnik. Czekamy również na wyniki badań krwi zmarłego - mówi prokurator.
(acz)

Miejsce wydarzenia: