Sobota, 25 maja 2019

imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny

RSS

Patrol

SYTUACJA HYDROLOGICZNA:

Nawałnica w powiecie wodzisławskim - fakty, liczby

11.06.2013 13:04 | 0 komentarzy | tora

Trwa szacowanie strat po wczorajszej nawałnicy z gradobiciem, która przetoczyła się przez powiat wodzisławski. Służby kryzysowe powiatu naliczyły 51 zdarzeń między godz. 15.36 i 22.34.

Nawałnica w powiecie wodzisławskim - fakty, liczby
fot. Fryderyk Kamczyk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Najwięcej - 16 zdarzeń odnotowano w Wodzisławiu, 15 w Gorzycach, 9 w Marklowicach, 8 w Lubomi, po jednym w Pszowie, Radlinie i Mszanie. Wśród zdarzeń było 15 uszkodzeń dachów, 13 zalanych piwnic i 20 przewróconych drzew i złamanych konarów. Silny wiatr i gradobicie uszkodziły głównie budynki mieszkalne. Najwięcej domów ucierpiało w Gorzycach - 10 oraz w Wodzisławiu siedem. W Marklowicach zniszczenia odnotowano w sześciu budynkach mieszkalnych, w Lubomi w czterech. W Wodzisławiu żywioł uszkodził najwięcej budynków gospodarczych - 8. W Gorzycach podobnych zdarzeń odnotowano pięć, w Marklowicach trzy, w Lubomi cztery. W Wodzisławiu i Radlinie uszkodzone zostały budynki użyteczności publicznej.
W działaniach ratowniczych związanych z usuwaniem skutków gradobicia brało udział 289 osób, strażaków zawodowych i ochotników oraz 76 pojazdów