Sobota, 4 kwietnia 2020

imieniny: Izydora, Wacława, Platona

RSS

Patrol

PILNE

Majówka Racibórz: Odnotowano dwa wypadki w powiecie

06.05.2013 17:56 | 0 komentarzy | acz

Podczas długiego majowego weekendu raciborscy policjanci prowadzili wzmożone kontrole na drogach na terenie miasta oraz całego powiatu. Sprawdzali prędkość, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów - zwłaszcza dzieci.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Od 30 kwietnia do 5 maja zatrzymanych zostało 5 nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą był 56-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, który został zatrzymany przez patrol drogówki w Rzuchowie przy ulicy Raciborskiej. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie rowerzysty prawie 2,5 promila alkoholu. U pozostałych zatrzymanych badanie wykazało od 0,7 do 2,3 promila alkoholu w organizmie. Ponadto funkcjonariusze zatrzymali jedną osobę kierującą w stanie po użyciu alkoholu oraz jedną osobę kierującą samochodem osobowym w stanie po użyciu środków odurzających.
Odnotowano 12 niegroźnych kolizji drogowych oraz dwa zdarzenia, w których 2 osoby odniosły obrażenia.

Do pierwszego zdarzenia doszło 2 maja około godziny 21.35 w Raciborzu przy ulicy Opawskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów oraz relacji świadków wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Renault 19, 23-letni mieszkaniec Raciborza, jadąc w kierunku Placu Konstytucji potrącił 24-letniego mężczyznę, który przechodząc przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, wszedł wprost pod jego samochód. Raciborzanin z urazem głowy został zabrany do szpitala. Kierujący samochodem był trzeźwy.

Kolejne zdarzenie miało miejsce 4 maja około godziny 3.10. Kierujący samochodem osobowym marki BMW, 25-letni mieszkaniec powiatu raciborskiego, jadąc w kierunku Raciborza potrącił idącego poboczem 47-letniego mieszkańca województwa opolskiego. Wstępne ustalenie policjantów wskazują na to, że pieszy idąc prawą stroną, prawdopodobnie zatoczył się i wpadł wprost pod nadjeżdżający samochód. Mimo gwałtownego hamowania, kierowca nie zdążył zatrzymać samochodu i uderzył w mężczyznę. Ranny w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala, gdzie został przyjęty na oddział intensywnej terapii.