Piątek, 19 lipca 2019

imieniny: Alfreda, Wincentego, Wodzisława

RSS

Patrol

Pijany spowodował wypadek. Ranne dziecko poszło na lekcje

26.09.2012 10:36 | 16 komentarzy | acz

Dziesięcioletnia uczennica ze złamanym obojczykiem i rozbitą głową pojawiła się na lekcji w raciborskiej podstawówce. Nauczyciele wezwali pogotowie. Szybko okazało się, że dziewczynka została ranna w wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę.

Pijany spowodował wypadek. Ranne dziecko poszło na lekcje
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

26 września około godziny 8.00 na skrzyżowaniu ulicy Ocickiej z Mariańską doszło do zderzenia autobusu z fiatem punto. Kierowca osobówki był pijany. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący punto 64-letni mieszkaniec Raciborza nie ustąpił pierwszeństwa autobusowi doprowadzając do zderzenia. Sprawca był nietrzeźwy, na policyjnym alkomacie wydmuchał 0,7 promila alkoholu.

Do szpitala została przewieziona jedna z pasażerek jadących autobusem. 55-latka nie odniosła jednak powazniejszych obrażeń. Po pewnym czasie do szpitala trafiła również uczennica SP 18 w Raciborzu. Dziecko było w autobusie w momencie zderzenia, jednak szybko go opuściła śpiesząc się na lekcje. W szkole źle się poczuła. Po przewiezieniu do szpitala okazało się, że poza urazem prawej nogi i krwiaka na głowie ma również złamany obojczyk. Do tego odniosła ogólne potłuczenia. Sprawca wypadku został zatrzymany.