Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Patrol

Napad z bronią na bank w Rybniku

13.06.2012 13:44 | 61 komentarzy | acz, ska
Ostatnia aktualizacja: 13.06.2012 15:44

Trwa obława na złodziei którzy kilka minut po godzinie 13.00 okradli bank DnB Nord w Rybniku. Bandyci sterroryzowali obsługę i uciekli z pieniędzmi.

Napad z bronią na bank w Rybniku
Policja pod obrabowanym bankiem
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W napadzie nikt nie został ranny, skończyło sie jedynie na strachu pracowników. - Mogę potwierdzić, że doszło do napadu rabunkowego w placówce banku przy ulicy Podmiejskiej w Rybniku. Na miejscu są policjanci, którzy ustalają dokładny przebieg zdarzenia. Mogę również potwierdzić, że podczas napadu nie ucierpiał nikt z pracowników banku. Dla dobra trwających czynności nie mogę udzielać bliższych informacji - mówi sierżant Bogusława Poloczek z Komendy Miejskiej Policji w Rybniku.Złodzieje wybrali niewielką placówkę położoną na skraju osiedla przy Elektrowni Rybnik.

Jak ustaliliśmy, dwóch zamaskowanych mężczyzn w bluzach z kapturem wpadło do oddziału banku żądając wydania gotówki. Grożąc przedmiotem przypominającym broń palną sterroryzowali obsługę banku. Pracownicy oddali napastnikom pieniądze.
Bandyci zbiegli pieszo z placówki. Na miejsce ściągnięto przewodnika z psem. Policja szuka również samochodu na katowickich numerach rejestracyjnych, który widziany był w pobliżu ulicy Podmiejskiej i poruszał się z dużą szybkością. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, sprawcy skradli od 30 do 60 tysięcy złotych. Trwa dokładne liczenie zrabowanych pieniędzy.

To już drugi napad na bank w tym roku. 8 lutego nieznani sprawcy okradli placówkę banku przy ulicy Budowlanych. Wtedy również w biały dzień, około godziny 11.00 do banku weszli zamaskowani napastnicy. Po sterroryzowaniu obsługi udało im się zbiec z gotówką.
(acz),(ska)