Czwartek, 14 listopada 2019

imieniny: Rogera, Serafina, Agaty

RSS

Patrol

Zatrzymano nietrzeźwego kierowcę miejskiego autobusu

02.04.2012 14:48 | 2 komentarze | acz

Policjanci z wodzisławskiej drogówki od wczesnych godzin porannych prowadzą działania. „BUS". Funkcjonariusze wodzisławskiej drogówki do tej pory skontrolowali 16 autobusów i busów. Zatrzymali także 3 dowody rejestracyjne, w związku z ujawnionymi usterkami uniemożliwiającymi dalszą bezpieczną jazdę.

Zatrzymano nietrzeźwego kierowcę miejskiego autobusu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Policjanci kontrolują dzisiaj pojazdy, którymi wykonywane są przewozy drogowe osób i rzeczy w celu ujawnienia nieprawidłowości w zakresie wykonywanego przewozu. Funkcjonariusze  przede wszystkim kontrolują dokumenty wymagane przy wykonywaniu transportu drogowego, kontrolują czas pracy kierowców, stan techniczny pojazdów a także stan trzeźwości kierujących.
Funkcjonariusze wodzisławskiej drogówki do tej pory skontrolowali 16 autobusów i busów. Zatrzymali także 3 dowody rejestracyjne, w związku z ujawnionymi usterkami uniemożliwiającymi dalszą bezpieczną jazdę.
Około godziny 8.30 w Wodzisławiu na ulicy Witosa policjanci zauważyli autobus linii miejskiej, który wjechał na dworzec, gdzie następnie wysadził pasażerów i odjechał. Funckjonariusze zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że 49-letni kierowca jest pod wpływem alkoholu. W jego organizmie było prawie 0,5 promila alkoholu. Jak się okazało wcześniej przewoził pasażerów na trasie Pszów - Wodzisław Śląski. Teraz mężczyźnie grozi utrata prawa jazdy, oraz 2 lata pozbawienia wolności.
(acz)