Poniedziałek, 18 listopada 2019

imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny

RSS

Patrol

Po pijaku i z narkotykami uciekał przed policją

28.09.2011 14:21 | 0 komentarzy | acz

Uciekał kradzionym samochodem, był pijany i posiadał przy sobie narkotyki. W ręce głubczyckich policjantów wpadł 19-letni Łukasz C. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

25 września tego roku dyżurny głubczyckiej Policji odebrał telefon z informacją o kradzieży samochodu w miejscowości Dobieszów. Zgłaszający podał markę, kolor i numery rejestracyjne skradzionego samochodu. Policjanci rozpoczęli poszukiwania.

W okolicach miejscowości Równe policjanci zauważyli pojazd odpowiadający zgłoszeniu. Kiedy funkcjonariusze próbowali zatrzymać kierowcę poszukiwanego auta, ten na ich widok dodał gazu i zaczął uciekać. Nie reagował na sygnały dźwiękowe i świetlne wydawane przez policjantów. Uciekający wjechał na polną drogę, tam próbował uciekać pieszo. Został zatrzymany po krótkim pościgu.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że 19-latek posiada przy sobie susz konopi, wyczuwalna też była od niego silna woń alkoholu. Po przebadaniu okazało się, że Łukasz C. ma ponad 1,50 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mieszkaniec Głubczyc wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze.