Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Potężny pożar w Budziskach. Z ogniem walczy 21 zastępów

Ogień objął cały budynek. Zgłoszenie do raciborskich strażaków o pożarze wiaty ze słomą wpłynęło przed 19.00. Na miejsce ściągano kolejne jednostki, w sumie 21 zastępów z PSP i OSP z pięciu gmin powiatu. Na dachu długiego na 80 metrów budynku znajdowały się panele fotowoltaiczne.

Potężny pożar w Budziskach. Z ogniem walczy 21 zastępów
Straty będą ogromne. Choć na ich szacowanie i ustalenie przyczyn pożaru jest jeszcze za wcześnie / fot. screen OSP w Siedliskach na Facebooku

Nikt nie został poszkodowany, ogień nie zagrażał również innym budynkom przy Wolności w Budziskach. To tam, w środę (23.11.) przed 19.00 pojawił się ogień, który szybko objął cały budynek o powierzchni 800 m kw. Wewnątrz składowane było ok. 3000 sztuk bali słomy. Zaś na dachu wiaty znajdowały się panele fotowoltaiczne o mocy 40 kW.

W akcję zaangażowano 21 zastępów straży pożarnej, na miejscu jest również komendant PSP. Opanowanie żywiołu zajęło strażakom kilka godzin. Dogaszanie może potrwać nawet do rana.

Aktualizacja: 600 tysięcy złotych strat po pożarze w Budziskach. Działania strażaków nadal trwają

Sprawdź także: Ogromny pożar w Budziskach. Rolnik szacuje, że stracił około 1,6 mln złotych [ZDJĘCIA]

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~PSK (89.151. * .108) 23.11.2022 23:20

Akcja zakończona, zastępy wracają do bazy.