Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Śląski patrol: Policja zlikwidowała wytwórnię fałszywych pieniędzy [ZDJĘCIA]

Policyjny pościg zakończony zepchnięciem samochodu na skwer, poszukiwany listami gończymi i kierowca, który jechał mimo obowiązujących go zakazów, co skończyło się niezłą kraksą. A na koniec - o wytwórni fałszywych banknotów. Polecamy dzisiejszy śląski patrol.

Śląski patrol: Policja zlikwidowała wytwórnię fałszywych pieniędzy [ZDJĘCIA]
Kryminalni wraz z policyjnym technikiem kryminalistyki zabezpieczyli sprzęt komputerowy, drukarkę, papier do produkcji banknotów oraz 25 sztuk gotowych, fałszywych 50-złotówek.

Chorzów - Zakończyli pościg spychając auto uciekiniera na skwer

W ubiegłą niedzielę w godzinach wieczornych mundurowi patrolowali jedną z dzielnic Chorzowa. Ich uwagę zwróciło trzech młodych mężczyzn, którzy poruszali się czerwonym fiatem. Na widok radiowozu kierujący postanowił przyśpieszyć, chcąc zgubić jadących w jego kierunku policjantów. Stróże prawa nie stracili pojazdu z pola widzenia szybko go doganiając i dając sygnał do zatrzymania. Kierujący nie zatrzymał się do kontroli i rozpoczął ucieczkę. W trakcie pościgu młody mężczyzna niemal potrącił jednego z chcących zatrzymać go policjantów. Ponadto nieodpowiedzialny kierowca doprowadził do kolizji z innym uczestnikiem ruchu drogowego, po której bez zatrzymania kontynuował ucieczkę. Chcąc zakończyć szaleńczy rajd ulicami Chorzowa mundurowi wykorzystali radiowóz. Zepchnęli fiata na jeden ze skwerów. Jak się okazało, w pojeździe znajdowali się mieszkańcy Rudy Śląskiej w wieku od 18 do 20 lat. Powodem decyzji o niezatrzymaniu się do kontroli były narkotyki. Mężczyzna posiadał je przy sobie, a ponadto wykonany mu narkotest wykazał zawartość amfetaminy i marihuany w ślinie. Młody mieszkaniec Rudy Śląskiej stracił prawo jazdy i został zatrzymany. Usłyszał zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza, niezatrzymania się do kontroli, posiadania substancji psychotropowych oraz prowadzenia pojazdu pod wpływem środka odurzającego. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Częstochowa - Narkotyki, nielegalny pobór prądu i poszukiwany listami gończymi w jednym z mieszkań w Częstochowie

Kryminalni z Referatu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie uzyskali informację o 30-letnim przestępcy ukrywającym się przed wymiarem sprawiedliwości na terenie Częstochowy. Mężczyzna do tej pory ukrywał się poza granicami kraju za spowodowanie wypadku, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, naruszenie nietykalności cielesnej policjanta, kierowanie gróźb karalnych i krótkotrwałe użycie pojazdu.

Po powrocie do Polski zmienił swój wygląd i czasowo wynajmował lokal w Częstochowie. Gdy policjanci dotarli do jego mieszkania, nie otworzył im drzwi. Mundurowi siłą weszli do środka. Podczas zatrzymania kryminalni znaleźli przy nim prawie 20 działek dilerskich metamfetaminy. Oprócz tego okazało się, że lokal, który zajmował 30-latek, został nielegalnie przyłączony do instalacji elektrycznej z pominięciem urządzeń pomiarowych. Mężczyzna trafił już do więzienia, gdzie spędzi kolejne prawie 1,5 roku. Dodatkowo, za posiadanie narkotyków, grozi mu do 3 lat więzienia, a za kradzież prądu kolejne 5.

Przypominamy, że kradzież prądu jest przestępstwem i stanowi zagrożenie bezpieczeństwa mieszkańców. Dodatkowo sprawcy takiej kradzieży muszą też liczyć się z dodatkowymi kosztami naliczonymi przez dostawcę za nielegalny pobór, którego wysokość wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Świętochłowice - Mając czynny zakaz prowadzenia pojazdów spowodował kolizję z trzema samochodami

W poniedziałek (21.11.) tuż przed 6:00 policjanci świętochłowickiej drogówki udali się na miejsce zdarzenia drogowego. Na DW 902 w kierunku Katowic, na wiadukcie kolejowym, kierujący osobowym peugeotem zmieniając pas ruchu z prawego na środkowy, najechał na inną osobówkę. Następnie wpadł w poślizg i uderzył w dwa kolejne samochody.

Uczestnicy zdarzenia nie ponieśli żadnych obrażeń. Policjanci przystąpili do ich legitymowania. Ustalili, że sprawca kolizji, 32-letni mieszkaniec Pińczowa posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym.

Za niezachowanie należytej ostrożności i spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostanie skierowany wobec niego wniosek do sądu o ukaranie. Grozi mu za to kara grzywny. Natomiast za niestosowanie się do wyroku sądowego i kierowanie pojazdem mimo czynnego zakazu, może pójść za kratki na 5 lat.

Chorzów - Policja zlikwidowała wytwórnię fałszywych pieniędzy

Chorzowscy kryminalni namierzyli i zlikwidowali ośrodek fałszerski działający na terenie Chorzowa, w którym kobieta i dwóch mężczyzn podrabiali pieniądze. Stróże prawa wraz z policyjnym technikiem kryminalistyki znaleźli w mieszkaniu fałszywe pieniądze oraz przedmioty służące do ich produkcji.

Początkiem rozbicia chorzowskiego ośrodka fałszerstwa pieniędzy były niepokojące zgłoszenia z kilku placówek handlowych na terenie miasta o odkryciu w utargu pojedynczych podrobionych banknotów o nominale 50 złotych. Specjalnie utworzona grupa operacyjna, złożona z najlepszych chorzowskich kryminalnych, skoncentrowała się w głównej mierze na identyfikacji osoby, która wprowadziła fałszywe pieniądze do obiegu oraz ustaleniu miejsca, gdzie produkowane są „fałszywki”. Na podstawie analizy zgromadzonego materiału dowodowego, kryminalni z komendy wytypowali mieszkanie na terenie Chorzowa, w którym prawdopodobnie miał funkcjonować ośrodek fałszerski.

Rano stróże prawa weszli do lokalu, w którym zastano trzy osoby w wieku od 18 do 49 lat. Chwilę później okazało się, że był to właściwy trop, podczas przeszukania policjanci odkryli, że zorganizowano tu małą firmę poligraficzną, w której produkowane były fałszywe banknoty. Kryminalni wraz z policyjnym technikiem kryminalistyki zabezpieczyli sprzęt komputerowy, drukarkę, papier do produkcji banknotów oraz 25 sztuk gotowych, fałszywych 50-złotówek. Zatrzymane osoby trafiły już do policyjnego aresztu. Teraz trwa ustalanie ich konkretnych ról w przestępczym procederze. O dalszym losie fałszerzy zadecyduje chorzowski sąd, za to przestępstwo grozi im nawet 25 lat za kratami.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].