Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Policjanci przekazali historyczną broń do Muzeum Zamkowego [ZDJĘCIA]

Broń została przejęta przez funkcjonariuszy po przeszukaniu jednego z mieszkań w Czerwionce-Leszczynach. Jej właściciel nie posiadał wymaganego zezwolenia.

Policjanci przekazali historyczną broń do Muzeum Zamkowego [ZDJĘCIA]
fot. KMP Rybnik

Rybniccy śledczy, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Rybniku, prowadzili postępowanie w sprawie dubeltówek systemu Lefaucheux kaliber 16 i 18 pochodzących z 1832 roku. Broń została znaleziona w jednym z mieszkań w Czerwionce-Leszczynach, była przechowywana bez zezwolenia.

Z uwagi na swoją wartość historyczną, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji rybnickiej jednostki - komisarz Tomasz Długi oraz starszy aspirant Wojciech Pielczyk - asystent do spraw uzbrojenia, przekazali broń na ręce Marcina Nygi - kuratora Działu Zbrojownia Zamkowa Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Świetnie zachowane egzemplarze wzbogacą kolekcję wystawy. Broń będzie mogła być odtąd oglądana i podziwiana przez kolejne pokolenia w pszczyńskim muzeum - przekazuje rybnicka policja.

Muzeum Zamkowe w Pszczynie jest czynne od wtorku do niedzieli.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~drrwal (188.137. * .64) 03.10.2022 05:56

A mówią że prawo w Polsce nie działa wstecz, bo dubeltówki Lefaucheux kupowało się legalnie na dowód osobisty, jako broń czarnoprochową, później zmieniono ustawę i okazało się że broni tej trzeba się pozbyć lub wyrobić sobie pozwolenie kolekcjonerskie, mimo że broń kupiło się legalnie, właściciel jeszcze będzie miał akt oskarżenia z 263 K.K za nielegalne posiadanie broni, mimo że kupił ją legalnie.Takie coś to tylko w Polsce.

~do_niżej (193.169. * .48) 02.10.2022 19:42

~SzaryMieszkaniec (5.173. * .151)
żyjemy w Polsce nie USA
znajdziesz coś zgodnie z prawem obowiązującym za sprawą partii rządzącej PIS
wszystko co znajdziesz zgłaszasz do konserwatora zabytków
i on decyduje co dalej
zrozumiał ?

~SzaryMieszkaniec (5.173. * .151) 02.10.2022 19:31

Prawo w Polsce jest dziwne. Za poszukiwanie na własnej działce kluczy wykrywaczem metalu grozi więzienie (penalizowane jest używanie - nieważne gdzie). Kolekcjonerzy - którzy często dbają o zabytki - odpowiednio zabezpieczają, konserwują, udostępniają - w majestacie prawa są okradani ze zbiorów - które często lądują w magazynach, w nieodpowiednich warunkach (a potem oskarża się okradzionych, że nie dbali). Jak przy jakiś robotach ziemnych znajdziesz skarb, surowce mineralne - nie jesteś ich właścicielem - nawet nie dostaniesz odszkodowana czy znaleźnego (a w USA jesteś właścicielem wszystkiego co znajdziez w wycinku do środka Ziemi).

~op (91.192. * .86) 02.10.2022 15:25

Czyli ukradli?

~Zlodzieje (46.204. * .50) 02.10.2022 14:38
0

Komentarz został usunięty ponieważ nie jest związany z tematem