Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kierowca zakleszczony w samochodzie. Auto wylądowało kilkadziesiąt metrów od drogi

W Wodzisławiu, w sobotnie popołudnie doszło do trzech poważnych wypadków. Do dwóch wydarzeń doszło dokładnie w tym samym czasie, w niewielkiej odległości od siebie. Kierowca samochodu, który wypadł z drogi, został uwolniony przez strażaków, którzy musieli w tym celu użyć sprzętu hydraulicznego.

Kierowca zakleszczony w samochodzie. Auto wylądowało kilkadziesiąt metrów od drogi
fot. facebook.com/OSP-KSRG-Połomia

W sobotę (24.09.) kwadrans po siedemnastej, do wodzisławskiej komendy PSP wpłynęły zgłoszenia dotyczące dwóch poważnych wypadków, do których doszło w niewielkiej odległości od siebie. Pierwsza informacja związana była z upadkiem z wysokości 3 metrów, o czym pisaliśmy TUTAJ - LINK.

Na granicy Połomi i Marklowic, jadący ul. Centralną samochód, wypadł z drogi, dachował i przekoziołkował przez pole, zatrzymując się kilkadziesiąt metrów dalej.

Dostaliśmy informację, że w wyniku tego wypadku, w samochodzie zakleszczona jest jedna osoba, 43-letni kierowca. Noga mężczyzny utknęła w sposób, który uniemożliwiał wydobycie poszkodowanego, bez narażania go na pogłębienie urazów. Dlatego strażacy użyli sprzętu hydraulicznego, w tym czasie mężczyzna był pod stałą opieką zespołu ratownictwa medycznego

- powiedział nam dyżurny wodzisławskiej komendy PSP.

Aby bezpiecznie uwolnić mężczyznę z pojazdu, wezwano dodatkowy zastęp, użyto również sprzętu hydraulicznego, jak przekazał nam dyżurny jednostki z Wodzisławia, nieocenione w tej sytuacji, zamiast ciężkich pomp, okazało się akumulatorowe narzędzie do rozcinania samochodów, które ułatwiło ratownikom pracę.

Ułożenie tego samochodu, a także urazy i sposób zaklinowania mężczyzny, stanowiły wymagające wyzwanie. Strażacy musieli usunąć dach i klapę auta, by uwolnić poszkodowanego

- dodaje dyżurny.

Policja ustaliła szczegółowe okoliczności zdarzenia: SPRAWDŹ TUTAJ

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].