Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zamiast wlepiać mandaty, uczyli pierwszej pomocy. Roadpol Safety Days w Syryni [ZDJĘCIA]

W Syryni na skrzyżowaniu ulic Bukowskiej i Raciborskiej prowadzone były działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Zamiast wlepiać mandaty, uczyli pierwszej pomocy.  Roadpol Safety Days w Syryni [ZDJĘCIA]
Strażacy z OSP Syrynia podczas szkolenia z udzielania pierwszej pomocy fot.F.Kamczyk

Komenda Powiatowa Policji, wraz z partnerami – Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej oraz starostwem powiatowym w Wodzisławiu Śląskim i Ochotniczą Strażą Pożarną w Syryni przeprowadziła działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a przede wszystkim kształtowanie prawidłowych (i bezpiecznych) zachowań użytkowników dróg. Na miejscu były też osoby z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Katowicach.

Działania były prowadzone na jednym ze skrzyżowań na terenie powiatu wodzisławskiego, gdzie w przeszłości dochodziło do wielu dramatycznych wypadków drogowych.

Podczas akcji osoby, które nie przestrzegały przepisów ruchu drogowego, wyjątkowo nie zostały ukarane mandatem - jeżeli skorzystały z propozycji m.in. udziału w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy. W akcję włączyły się też osoby postronne, których zaciekawiła obecność policji.

- Nie bez powodu tegoroczna akcja odbyła się w Syryni, w rejonie skrzyżowania ulic Raciborskiej i Bukowskiej. Tylko w tym roku doszło tam do dwóch wypadków drogowych, jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Przyczyną zdarzeń drogowym w tym miejscu jest przeważnie ignorowanie znaków drogowych i nadmierna prędkość. Dlatego policjanci z wodzisławskiej drogówki na czele z naczelnikiem, aspirantem sztabowym Piotrem Łyczko, wspierani przez Starostwo Powiatowe, Powiatową Państwową Straż Pożarną z Wodzisławia Śląskiego i operatorki numeru alarmowego 112 z Centrum Powiadamiania Ratunkowego prowadzili akcję promującą bezpieczeństwo na drodze. Kierowcy - sprawcy wykroczeń byli zatrzymywani do kontroli drogowej. W zamian za mandat karny mieli możliwość szkolenia z zasad udzielania pierwszej pomocy. Po pierwszym, widocznym zdenerwowaniu, najprawdopodobniej na widok ilości przedstawicieli służb oraz perspektywy mandatu i punktów karnych według nowego taryfikatora, kierujący chętnie zadawali pytania i pozytywnie oceniali interdyscyplinarne działania służb – mówi Małgorzata Koniarska, oficer prasowy KP Policji w Wodzisławiu Śl.

Podczas działań były demonstrowane narko - i alkogogle. Kierowcy otrzymali również broszury informacyjne i edukacyjne, a do tego elementy odblaskowe i okolicznościowe materiały, przygotowane przez wodzisławskie starostwo.

Policjanci chcieli w ten sposób zwrócić uwagę na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Przypomniano również jak ważnym elementem są odblaski, które poprawiają widoczność pieszego.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].