Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Od krawężnika, do krawężnika. Senior z promilami za kierownicą zatrzymany w Rybniku

Jechał całą szerokością jezdni, wjeżdżał na krawężniki i stwarzał zagrożenie w ruchu. Pijany mężczyzna został zatrzymany dzięki reakcji świadków, którzy wezwali policję, widząc, co wyprawia kierowca mercedesa.

Od krawężnika, do krawężnika. Senior z promilami za kierownicą zatrzymany w Rybniku
fot. KMP Rybnik

We wtorek (23.08.), po godzinie 14:00, świadkowie poczynań kierowcy, skontaktowali się z dyżurnym komisariatu w Czerwionce-Leszczynach, by przekazać informację o niebezpieczeństwie w ruchu drogowym. Z ich relacji wynikało, że kierujący jedzie całą szerokością jezdni, wjeżdża na krawężniki i wyraźnie nie panuje nad pojazdem.

Na miejsce natychmiast ruszył patrol, który zatrzymał wskazanego przez świadków mercedesa w rejonie sklepu na ul. Głównej w Bełku. Po przebadaniu 71-latka alkomatem, okazało się, że ma w organizmie prawie 3 promile alkoholu. Za przestępstwo, jakim jest prowadzenie w stanie nietrzeźwości, stanie przed sądem, grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

- Dziękujemy świadkom za przekazanie informacji. Państwa przypuszczenia okazały się słuszne i dzięki Waszej reakcji policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który mógł doprowadzić do tragedii na drodze - przekazują funkcjonariusze.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].