Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Gruzin uciekał przed policjantami z Raciborza. Szaloną jazdę zakończył w potoku

Mężczyzna nie był pijany. Nie znajdował się też pod wpływem środków odurzających. Dlaczego uciekał?

Gruzin uciekał przed policjantami z Raciborza. Szaloną jazdę zakończył w potoku
Pościg za kierowcą volkswagena rozpoczął się w Pietrowicach Wielkich, a zakończył w Makowie. Fot. KPP Racibórz.

Do zdarzenia doszło 9 sierpnia okoł o15.30. - Policjanci raciborskiej drogówki zauważyli na przejeździe kolejowym w Pietrowicach Wielkich na ul. Raciborskiej volkswagena passata, który wyprzedzał pojazd na przejeździe kolejowym. Mundurowi włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe oraz zawrócili, udając się za samochodem. Kierujący nie zareagował na sygnały nakazujące zatrzymanie pojazdu i gwałtownie przyspieszył - informuje raciborska policja.

Pościg zakończył się w rejonie ulicy Raciborskiej w Makowie. Kierowca volkswagena przejeżdżając przez łąkę wjechał do potoku. Następnie wysiadł z auta i próbował kontynuować ucieczkę na piechotę, ale policjanci okazali się szybsi i zatrzymali mężczyznę.

- Zatrzymany to 32-letni obywatel Gruzji. Odpowie teraz za niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Poza tym odpowie za wykroczenia takie jak: prowadzenie pojazdu bez uprawnień oraz wyprzedzanie na przejeździe kolejowym - dodaje policja.

źródło: KPP Racibórz, oprac. ż

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].