Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Przejażdżka po ściernisku zakończyła się pożarem pola i samochodu. Sprawą zajmuje się policja

W czwartkowe popołudnie (4.08.) straż pożarna została wezwana do pożaru pola przy ul. Sportowej w Mszanie. Jak się okazało, na środku ścierniska spłonął również samochód, który, jak wynika ze wstępnych ustaleń, zainicjował pojawienie się ognia.

Przejażdżka po ściernisku zakończyła się pożarem pola i samochodu. Sprawą zajmuje się policja
fot. PSP Wodzisław Śląski

Policja otrzymała zgłoszenie o pożarze pola w czwartek (4.08.) ok. godziny 15.30, na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że mężczyzna wjechał osobowym oplem na ściernisko pola uprawnego, powodując jego podpalenie i pożar na obszarze ok. 3,5-4 ha oraz całkowite spalenie pojazdu.

fot. PSP Wodzisław Śląski

- Trwają czynności w niezbędnym zakresie pod kątem art. 163 KK, czyli sprowadzenia katastrofy. Ustalamy szczegóły zdarzenia, w przyszłym tygodniu materiały zostaną przekazane do Prokuratury Rejonowej w Wodzisławiu Śląskim. Na chwilę obecną nikt nie został zatrzymany - przekazuje Nowinom rzecznik wodzisławskiej komendy policji asp. szt. Małgorzata Koniarska.

Kierowca opla był trzeźwy. To 41-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego. Nie jest właścicielem pola. Powód i cel jego zachowania będzie wyjaśniany.

fot. PSP Wodzisław Śląski

Pożarem objęte zostało pole uprawne, z czego ok. 1 ha stanowiło nieskoszone zboże.

- Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia od poruszającego się po ściernisku samochodu osobowego. Ogień błyskawicznie rozprzestrzeniał się po polu. W wyniku tego pożaru spłonął także samochód, który przyczynił się do powstania ognia. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń - relacjonuje Straż Pożarna z Wodzisławia.

W gaszeniu pożaru brały udział 4 zastępy straży pożarnej. Działania strażaków uchroniły przed spaleniem około 1 hektara pozostałej części uprawy. Działania straży polegały także na obronie znajdującego się w sąsiedztwie budynku jednorodzinnego oraz terenów zalesionych.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].