Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Koń wywrócił przyczepę, w której był przewożony [WIDEO]

O nietypowym zdarzeniu drogowym z udziałem konia, informuje żorska policja. W czwartek ok. godziny 16.00 na drodze wojewódzkiej 935, przy wjeździe do Żor od strony Rybnika, wywróciła się przyczepa przewożąca klacz.

Koń wywrócił przyczepę, w której był przewożony [WIDEO]
Koń został uwolniony z przewróconej przyczepy i odwieziony we wskazane miejsce przez transport zastępczy. / fot. PSP Rybnik

Przyczepa do przewozu koni przewróciła się na drogę w czasie jazdy. Zgłaszający zaobserwował zdarzenie w lusterku samochodu. Wezwane na miejsce służby, policja i straż pożarna, natychmiast podjęły niezbędne działania, by zadbać o bezpieczeństwo konia i innych użytkowników drogi.

fot. KMP Żory

Przybyli na miejsce funkcjonariusze z żorskiej komendy policji ustalili, iż przewożony koń z nieznanych przyczyn zaczął podskakiwać w przyczepie i doprowadził do jej wywrócenia. Klacz utknęła w przewróconej przyczepie. Obecne na miejscu służby, w tym strażacy z Rybnika, z dbałością o bezpieczeństwo zwierzęcia, pomogli mu się wydostać na zewnątrz.

Szybka akcja służb ratunkowych przyczyniła się do zminimalizowania skutków zdarzenia i dyskomfortu przestraszonego zwierzęcia, przekazuje żorska policja. Przybyły na miejsce weterynarz ocenił stan zwierzęcia jako dobry.

Koń, zastępczym transportem, został odwieziony we wskazane przez właściciela miejsce. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

fot. KMP Żory

Korzystając z okazji, przypominamy o prędkościach dotyczących kierowców ciągnących przyczepy na terytorium Polski:

  • strefa zamieszkania - 20 km/h;
  • teren zabudowany - 50 km/h;
  • obszar niezabudowany droga jednojezdniowa - 70 km/h;
  • droga dwujezdniowa w terenie niezabudowanym - 80 km/h;
  • trasa ekspresowa - 80 km/h;
  • autostrada - 80 km/h.

Zobacz film poniżej lub na naszym fanpage'u - TUTAJ-link

Film opublikowany za zgodą i dzięki uprzejmości właściciela konia.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].