Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Policjanci odwiedzili uczestników półkolonii w Rydułtowach

W Szkole Podstawowej nr 3 w Rydułtowach odbywają się półkolonie. Dla policjantów to świetny czas, aby podczas zabawy, przekazać dzieciom ważną wiedzę między innymi na temat bezpiecznego wypoczynku. 

Policjanci odwiedzili uczestników półkolonii w Rydułtowach
Policjanci spotkali się z dziećmi w Rydułtowach aby porozmawiać o bezpieczeństwie fot. wodzislaw-slaski.policja.gov.pl

W rydułtowskiej Szkole Podstawowej nr 3  odbywają się półkolonie skierowane dla uczniów tej placówki. Prawie stu uczestników półkolonii miało możliwość spotkania z harcerzami, którzy opowiadali im ciekawe historie i uczyli praktycznych harcerskich umiejętności. Uczniowie spotkali się również z ochotniczą strażą pożarną. Druhowie zaprezentowali sprzęt używany w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

-  Z uczestnikami podzielonymi na grupy wiekowe, na temat bezpiecznego wypoczynku rozmawiali policjanci: dzielnicowy i wodzisławska policjantka. A dzieci zadawały sporo mądrych pytań. Większość pytań dotyczyła ich bezpieczeństwa, czyli jak należy się zachować w poszczególnych sytuacjach. Dzieci i młodzież powinna być przygotowana na wypadek sytuacji ewentualnego zagrożenia. Nie po to, aby straszyć, ale po to, aby przestrzec. Aby druga połowa wakacji minęła bezpiecznie. Na półkoloniach były również inne atrakcje, takie jak balony i malowanie buzi i zdrowe przekąski. Jednym słowem aktywnie, wesoło, zdrowo i pożytecznie - informują wodzisławscy policjanci na swojej stronie internetowej.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].