Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Policja podsumowała działania Bezpieczny Pieszy w Wodzisławiu Śląskim

4 sierpnia przez cały dzień policjanci z wodzisławskiej drogówki na terenie całego powiatu prowadzili działania Bezpieczny Pieszy, których głównym celem była poprawa bezpieczeństwa pieszych. 

Policja podsumowała działania Bezpieczny Pieszy w Wodzisławiu Śląskim
fot. wodzislaw-slaski.policja.gov.pl

Policjanci drogówki skupili uwagę na kierujących pojazdami, sprawdzali w jaki sposób zachowują się w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych, Kontrolowano  także samych pieszych, czy korzystają z przejść oraz, czy w bezpieczny sposób poruszają się na odcinkach dróg bez wydzielonych chodników.

- Podczas wczorajszych działań mundurowi ujawnili łącznie 52 wykroczenia, z czego 31 wykroczeń dopuścili się kierujący pojazdami, natomiast 21 wykroczeń popełnili piesi. Kierujący pojazdami głównie przekraczali dozwoloną prędkość w rejonie przejść dla pieszych, natomiast piesi przechodzili przez jezdnię w miejscu niedozwolonym - czytamy na stronie komendy powiatowej policji w Wodzisławiu Śląskim.

Policja apeluje o przestrzeganie przepisów do wszystkich uczestników ruchu drogowego, a także o ostrożność i rozwagę. Mundurowi przypominają, że każdy użytkownik drogi ma wpływ na bezpieczeństwo. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].