Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Groźne pożary upraw rolnych. Komenda główna PSP apeluje

W tym roku na terenie Polski doszło do bardzo dużej ilości pożarów upraw rolnych i sprzętu rolniczego. Komenda główna PSP apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności.

Groźne pożary upraw rolnych. Komenda główna PSP apeluje
fot. Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej

Jak wynika z danych Komendy Głównej PSP w tym roku doszło już do 2199 pożarów upraw rolnych oraz łąk, rżysk i pożarów powstałych podczas zbiorów tych upraw, ponadto miało miejsce 478 pożarów maszyn rolniczych, traktorów i innych środków transportu związanych z rolnictwem oraz 1649 pożarów stert i stogów. W wyniku pożarów 49 osób zostało rannych a 1 osoba poniosła śmierć.

W samym lipcu odnotowano 1 133 pożary upraw rolnych oraz łąk, rżysk i pożarów powstałych podczas zbiorów tych upraw, 241 pożarów maszyn rolniczych, traktorów i innych środków transportu związanych z rolnictwem oraz 244 pożary stert i stogów.  31 osób zostało rannych.

- Apelujemy do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności podczas prowadzenia prac rolnych jak również podczas pobytu w lasach. Podczas tegorocznego lata stopień wilgotności traw, upraw rolnych i ściółki jest tak niski, że należy się wystrzegać używania jakiegokolwiek ognia otwartego na polach i w lasach - czytamy na stronie KG PSP.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].