Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Niech żyje prezes! Ludzie przyszli z transparentami przywitać bliźniaka

Gdy przejeżdżał przez Miedonię, miejscowi stali przed posesjami, robiąc zdjęcia i filmiki. Pod remizą czekał Dawid Wacławczyk, który przyznał, że wzruszył się tym wydarzeniem. Miejscowy ksiądz oblał bohatera wydarzenia wiadrem wody święconej.

Niech żyje prezes! Ludzie przyszli z transparentami  przywitać bliźniaka
Prezes OSP Miedonia Jan Galli był podrzucany parę razy w górę przez druhów

Materiał wideo:

- Ostatni raz czułem się tak na swoim weselu - mówił nam prezes OSP Miedonia Jan Galli, którego druhowie podrzucili parokrotnie w górę, w podzięce za nowy wóz bojowy. Galli pamięta czasy, gdy do pożaru jeździło się traktorem z przyczepką. Tak to wyglądało jeszcze 30 lat temu. Później najmniejsza z raciborskich jednostek zawsze miała auto po kimś - po zawodowcach, po innych ochotnikach. W końcu doczekała się zupełnie nowego pojazdu.

Wybrał go w styczniu jeden ze strażaków, po dogłębnej analizie - teoretycznej i praktycznej. Wozu szukano w internecie, a później u innych strażaków. I znaleziono - w Leszczynach. Druhom z Miedoni tak się spodobał tamtejszy mercedes, że zechcieli mieć identycznego. Dopięli swego, mimo że na ostatniej prostej zabrakło 50 000 zł. Prezes Galli zwrócił się o pomoc do prezydenta Polowego. - I nie było żadnego problemu - podkreślił pan Jan. By uzbierać potrzebne środki niezbędna była jeszcze akceptacja wydatku przez Radę Miasta Racibórz. Galli przyznał w rozmowie z Nowinami, że bez wsparcia samorządu, ochotnicy nie mogliby nawet marzyć o takim nabytku, jaki w piątek 29 lipca przywieźli do remizy.


Transmitowaliśmy przyjazd wozu do Miedoni. Wideo można obejrzeć pod tym linkiem:

https://fb.watch/ez_vUld6UX/


Z pojazdem-bliźniakiem przyjechali na uroczystość przywitania strażacy z Leszczyn. Przybyli też z delegacjami strażacy z Brzezia, Markowic, Sudołu, Rudnika i Brzeźnicy. Utworzyli strażacki konwój, który przejechał obwodnicą z Ostroga do Miedoni.

Mieszkańcy wychodzili przed domy, machali do strażaków, robili zdjęcia. Pod remizą zebrał się tłum, ludzie przynieśli transparenty powitalne.

Na ulicy Podmiejskiej wpierw przejechali wszyscy goście, a na końcu przyjechali miejscowi nowym wozem. Wpierw oblano go szampanem, później ksiądz wylał nań wiaderko ze święconą wodą. - Bo w Miedoni musi być najlepiej, tak jak było u nas z dożynkami miejskimi - mówili Nowinom członkowie OSP.

Wiceprezydent Dawid Wacławczyk przyznał, że jest pod wielkim wrażeniem wydarzenia w dzielnicy. - Wzruszyłem się, filmowałem całość, tak jak inni - mówił. Zastępca prezydenta podkreślił, że sam się kiedyś przekonał, jak ważna jest straż pożarna, bo musiał ją wezwać do akcji gaśniczej.

W remizie zorganizowano dla przybyłych poczęstunek. Warto podkreślić, że było to pierwsze, mniej oficjalne przywitanie wozu. Na to właściwe przyjdzie czas po wakacjach.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~RysiekMN (5.184. * .40) 29.07.2022 22:34
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Brawo panie Polowy. Nasze OSP warto doceniać i wspierać.