Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kierowca od razu po kontroli trafił do więzienia. W samochodzie miał maczetę

Pszowscy dzielnicowi postanowili skontrolować młodą kobietę i jej znajomego, który siedział za kierownicą volvo. Szybko się okazało, że nie skończy się na wylegitymowaniu.

Kierowca od razu po kontroli trafił do więzienia. W samochodzie miał maczetę
W samochodzie znaleziono woreczki z podejrzaną substancją, które miały należeć do kobiety / fot. KMP Wodzisław Śląski

Policyjna intuicja

W miniony wtorek (19.07.) o poranku, policjanci przejeżdżali obok stacji paliw przy ul. Pszowskiej. Ich uwagę zwróciła młoda kobieta, już wcześniej znana dzielnicowym, która stała przy volvo i rozmawiała z jego kierowcą. Funkcjonariusze zdecydowali o skontrolowaniu pary i pojazdu.

Szybko okazało się, że ich podejrzenia były słuszne. W samochodzie znaleźli woreczki z białym proszkiem i pomarańczową substancją, które miały należeć do kobiety, z kolei przy fotelu kierowcy - meczetę. W czasie rozmowy z policjantami, mężczyzna podawał się za swojego znajomego, jednak mundurowi szybko ustalili jego prawdziwą tożsamość, a za podawanie fałszywych danych ukarali go mandatem karnym.

Przedmioty znalezione w samochodzie zostały zabezpieczone jako dowody w sprawie. / fot. KMP Wodzisław Śląski

Prosto za kratki

Zatrzymany nie przyznał się również, że to on prowadził samochód, ale kiedy dzielnicowi wskazali mu kamerę monitoringu na stacji, zmienił zdanie. Co więcej, okazało się, że 37-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego nie posiada uprawnień do kierowania, ma orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów i jest poszukiwany do odbycia jednego roku więzienia.

Mężczyzna trafił już za kratki, by odbyć zaległą karę. Dodatkowo grozi mu do pięciu lat więzienia za jazdę samochodem bez uprawnień, złamanie sądowego zakazu i posiadanie maczety, o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Nielegalne podejrzane substancje

Wstępne badania testerem narkotykowym wykazały, że substancje znajdujące się w woreczkach ujawnionych w czasie przeszukania samochodu, to dopalacze o łącznej wadze ponad 55 gramów. Szczegółowe badania pomogą ustalić dokładnie rodzaj specyfiku. Policja wszczęła w tej sprawie dochodzenie.

Zgodnie z artykułem 62 b., pkt. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii: Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada nowe substancje psychoaktywne, podlega grzywnie, pkt. 2, Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość nowych substancji psychoaktywnych, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

Substancje wstępnie zbadano, zostaną poddane dalszej analizie / fot. KMP Wodzisław Śląski

2 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Hmmm (94.254. * .198) 06.08.2022 20:37

Chłopie.... Zapewne ogrodnik przy fotelu wozi maczętę. Chyba, że nie chce mu się wysiadać i przez okno przycinać krzewy. Gość niewiniątko to i narzędzia ogrodnicze przy sobie wozi.

~drrwal (188.137. * .64) 01.08.2022 16:42
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

Od kiedy posiadanie maczety w PL jest zakazane? Jaki jest paragraf na posiadanie maczety, bo ani nie jest to broń w rozumieniu prawa i taką maczetę bez problemu idzie kupić w sklepie ogrodniczym, więc co ci policjanci odwalają za szopkę z tą maczetą.