Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Dzieci z Gorzyc odwiedziły wodzisławskich strażaków [ZDJĘCIA]

W ramach akcji Lato na Wsi zorganizowanej przez Gminne Centrum Kultury w Gorzycach odbyła się wycieczka do komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śląskim.

Dzieci z Gorzyc odwiedziły wodzisławskich strażaków [ZDJĘCIA]
Dzieci z Gorzyc w JRG Wodzisław mogły zobaczyć sprzęt, który wykorzystywany jest podczas działań. Fot. arch.GCK Gorzyce i OKC

Pierwsza wycieczka w ramach Akcji Lato na Wsi odbyła się do Wodzisławia Śląskiego. Dzieci odwiedziły wodzisławskich strażaków i Rodzinny Park Rozrywki "Trzy Wzgórza". Choć pogoda nie była idealna, wycieczka okazała się bardzo udana. Uczestnicy byli bardzo zadowoleni. W komendzie obok dobrej zabawy została im przekazana spora dawka wiedzy na temat bezpiecznych zachowań. Mogli na własne oczy zobaczyć jak wygląda stanowisko kierowania, gdzie przyjmowane są zgłoszenia. W garażach zobaczyli jak wyglądają wozy, które dysponowane są do działań aby ratować zagrożone osoby. Strażacy zaprezentowali też sprzęt, którym się posługują podczas akcji. Opowiedzieli też jak wygląda służba. Wycieczka okazała się bardzo udana za co organizatorzy serdecznie dziękują wodzisławskim strażakom.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].