Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Szaleńcza jazda kierowców w regionie. 44-latek pędził aż 131 km/h, policjantom zaproponował łapówkę

Informacje z drogówki w Żorach i Raciborzu jeżą włos na głowie. W ostatnich dniach trzech kierowców straciło prawo jazdy na trzy miesiące, jednemu z nich grozi również więzienie. Pędzili w terenie zabudowanym, jak po torze wyścigowym.

Szaleńcza jazda kierowców w regionie. 44-latek pędził aż 131 km/h, policjantom zaproponował łapówkę
Kierowca nie tylko przekroczył prędkość o 81 km/h, ale jeszcze próbował przekupić policjantów / KMP Racibórz

Poniedziałek rozpoczął się od zatrzymania 40-latka, przed godziną 5.00 na ulicy Głównej. Mieszkaniec Rybnika, na drodze, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h, jechał aż 111 km/h. Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym aż o 71 km/h otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych i punkty karne. Na trzy miesiące stracił też prawo do prowadzenia pojazdów.

Podobną karę otrzymał kierowca motocykla zatrzymany na Alei Jana Pawła II. 38-letni żorzanin pędził 112 km/h. 2000 złotych mandatu i 3-miesięczna utrata prawa jazdy być może będą dobrą nauczką na przyszłość.

O kolejnym przypadku szaleńczej jazdy donoszą policjanci z Raciborza. W niedzielne popołudnie w Pietrowicach Wielkich na ul. Raciborskiej, 44-latek prowadził auto z prędkością 131 km/h. Biorąc pod uwagę fakt, że to teren zabudowany, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, mężczyzna jechał aż o 81 km/h za szybko.

Jazda taką prędkością w terenie zabudowanym stwarza ogromne niebezpieczeństwo / fot. KMP Racibórz

Zatrzymany przez drogówkę do kontroli, nie tracił pewności siebie i zaproponował funkcjonariuszom 600 złotych łapówki. Mimo pouczeń policjantów, że popełnia w ten sposób poważne przestępstwo, kierowca ponawiał próbę przekupienia mundurowych.

Mieszkaniec powiatu głubczyckiego trafił do raciborskiej komendy. Stanie przed sądem, grozi mu do 10 lat więzienia.

Korupcja to poważne przestępstwo - przypomina policja. Kierowca również został o tym pouczony / fot. KMP Racibórz

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].