Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Seria zatrzymań za wyłudzenia morfiny, fałszowanie recept i pranie brudnych pieniędzy

Duży sukces jastrzębskich policjantów. Kilka miesięcy intensywnych prac i działania zakrojone na szeroką skalę doprowadziły do zatrzymania grupy osób prowadzącej przestępczy proceder na terenie całego kraju.

Seria zatrzymań za wyłudzenia morfiny, fałszowanie recept i pranie brudnych pieniędzy
Zatrzymanym w sprawie postawiono łącznie ponad 30 zarzutów / fot. KMP Jastrzębie-Zdrój
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Czujna farmaceutka

Kryminalni z Jastrzębia zajęli się sprawą w ubiegłym roku po informacji otrzymanej przez przedstawicielkę jednej z miejskich aptek. Kobieta powiadomiła funkcjonariuszy o mężczyźnie, który próbował zrealizować receptę na tabletki zawierające morfinę. Po jakimś czasie sytuacja powtórzyła się i w tej samej aptece podejrzany pojawił się, by ponownie podjąć próbę wykupienia morfiny z fałszywej recepty. Farmaceutka skontaktowała się ze śledczymi, którzy pracowali już wtedy nad sprawą. Wysłany na miejsce patrol zatrzymał podejrzanego.

Jak ustalili śledczy, mężczyzna wcześniej w wielu aptekach zrealizował podrobione recepty. Po zebraniu materiału dowodowego, kryminalni rozpoczęli śledztwo prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju. Na terenie całej Polski zatrzymali sześć osób w wieku od 24 do 28 lat, które posiadały znaczne ilości środków odurzających, prali brudne pieniądze, a także fałszowali i sprzedawali podrobione recepty, z czego zresztą uczynili sobie stałe źródło dochodu.

Przestępca-innowator

Jeden z zatrzymanych, 26-letni mieszkaniec Wrocławia, pomógł w stworzeniu aplikacji umożliwiającej wystawianie fałszywych recept lekarskich. Druk zawierał kod recepty, dane podmiotu wystawiającego receptę, dane pacjenta oraz dowolny lek.

Trzech kolejnych mężczyzn, 24-latek i dwóch 26-latków, zajmowało się realizowaniem recept w różnych aptekach na terenie kraju, m.in. we Wrocławiu, Bielsku-Białej, Jastrzębiu-Zdroju, Katowicach, Knurowie, Warszawie czy Gorzowie Wielkopolskim. 24-latek to recydywista, od lutego 2021 roku na terenie wielu miast sprzedał ponad 50 podrobionych recept. Trafił do tymczasowego aresztu.

W sprawie zatrzymano również dwie kobiety / fot. KMP Jastrzębie

Długa lista zarzutów

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty, odpowiedzą za posiadanie znacznych ilości narkotyków, sprzedaż morfiny oraz innych narkotyków, fałszowanie recept. 24-letnia mieszkanka Gorzowa Wielkopolskiego usłyszała zarzut prania pieniędzy, a 26-letnia mieszkanka Katowic posiadania środków odurzających. Łącznie wszystkim członkom zatrzymanej grupy przedstawiono ponad 30 zarzutów. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].