Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Uciekał przed policją, miał przy sobie narkotyki. Grozi mu 30 000 zł grzywny i więzienie

Kierowca motocykla nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało, nie dość, że nie miał uprawnień, to motocykl nie był dopuszczony do ruchu. 18-latek dodatkowo miał przy sobie marihuanę.

Uciekał przed policją, miał przy sobie narkotyki. Grozi mu 30 000 zł grzywny i więzienie
18-latek może trafić do więzienia i zapłacić nawet 30 000 zł grzywny, fot. policja Wodzisław Śląski
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

25 maja tuż przed godziną 18.00, policjanci z wodzisławskiej drogówki, na skrzyżowaniu ulic Bukowskiej i 3 Maja w Syryni zauważyli kierującego motocyklem, który na ich widok energicznie zawrócił i pojechał w kierunku remizy Ochotniczej Straży Pożarnej.

Policjanci postanowili go zatrzymać do kontroli drogowej, jednak mężczyzna zignorował sygnały mundurowych i przyspieszył. Policjanci prowadzili pościg za uciekinierem ulicami 3 Maja, Krzyżową oraz Gołężyców. Kierujący jednośladem nagle wjechał w pole uprawne, po czym przedostał się na drogę leśną, gdzie ugrzązł.

Motocykl, na którym uciekał 18-latek.

Piesza ucieczka i krzak marihuany

Policjanci, po przebiegnięciu za nim kilkunastu metrów dogonili go i zatrzymali, w rejonie ulicy Polnej w Lubomi. Jak się okazało, motocykl, którym jechał młody mężczyzna, nie był dopuszczony do ruchu i nie miał zawartej policy OC, a on sam nie posiadał uprawnień do kierowania motocyklem. Ponadto posiadał przy sobie woreczek z zielonym suszem, który według testera narkotykowego okazał się marihuaną. Mężczyzna posiadał też w swoim miejscu zamieszkania krzak konopi indyjskiej, który również został zabezpieczony.

Narkotyki, które miał przy sobie 18-latek.

Surowe konsekwencje

Teraz 18-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i posiadanie środków odurzających, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia. Będzie się też tłumaczył przed sądem, za złamanie szeregu przepisów z ustawy o ruchu drogowym, których dopuścił się podczas ucieczki, a także za kierowanie pojazdem niedopuszczonym do ruchu, brakiem OC i brakiem uprawnień do kierowania motocyklem. Grozi mu grzywna, nawet do 30 tysięcy złotych.

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
wnikliwy 29.05.2022 19:02

Policja woli stać na stacji

~Aktioonn (185.216. * .90) 29.05.2022 18:55

W wodzislawskich lasach takich naćpanych motocyklistów jest pełno, naćpanych pijanych bez uprawnień, rejestracji ubezpieczeń i nikt nic nie widzi.
Prawo jazdy zabrane to jeździ po lesie motorem.

~mppppp (46.134. * .4) 27.05.2022 08:51

@uki zdjęcie nie koniecznie tego konkretnego motocykla.
Ale szczerze mówiąc - bardzo dobrze mu tak. Zazwyczaj nikomu nie życzę źle, ale mieszkam przy lesie, gdzie niemal codziennie (a już tym bardziej w weekendy) wjeżdża kilka crossów, niszcząc drogi leśne i uprawy. A w trakcie ewentualnej rozmowy "my nie mamy gdzie jeździć, tory są nudne i drogie"... To jak sobie kupię sportowy samochód to też zamiast na tor mam szaleć na drogach, bo tor drogi i nudny?

~uki (91.233. * .202) 27.05.2022 06:36

widać na foto że silnik wybuchł... miał się nogami odpychać?

~Majster61627373 (195.88. * .4) 26.05.2022 22:20

Hahaha na crosie i nie uciekł hahaha