Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Przekleił cenówkę na towarze w markecie budowlanym. Grozi mu 8 lat więzienia

23 marca w jednym z marketów budowlanych 48-latek zerwał z towaru metkę z ceną i nakleił na inny towar. Mężczyzna chciał wyłudzić różnicę w cenie pomiędzy tańszym a droższym produktem, która wyniosła 21 złotych.

Przekleił cenówkę na towarze w markecie budowlanym. Grozi mu 8 lat więzienia
fot. archiwum Nowin

Do nietypowego oszustwa doszło w jednym z marketów budowlanych w Jastrzębiu-Zdroju. Do jastrzębskiej komendy zadzwonił pracownik ochrony sklepu i poprosił o przyjazd policji. Według zgłoszenia jeden z klientów przekleił metki z tańszego produktu na droższy. Następnie z zakupami skierował się do kasy.

Po zapłaceniu za produkty za linią kas został ujęty przez ochronę sklepu i przekazany policji. Wtedy przyznał się do przeklejenia ceny na drewnianej skrzyni. Mężczyzna nie spodziewał się, że jego podejrzane zachowanie zostało zauważone przez ochroniarza, który obsługiwał monitoring i spotka go kara.

Gdy oszustwo wyszło na jaw, mężczyzna tłumaczył się, że chciał zrobić prezent siostrze, a nie miał wystarczajaco dużo pieniędzy na droższą skrzynię. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali jastrzębianina.

W tym wypadku obyło się bez policyjnego aresztu i po wykonaniu dokumentacji mężczyzna wrócił do domu. Sprawca chciał wyłudzić różnicę w cenie pomiędzy tańszym a droższym produktem, która wyniosła 21 złotych. Jastrzębianin usłyszał zarzut doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem. Za takie oszustwo może grozić do 8 lat więzienia.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
Denim 25.03.2022 16:54
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu