Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

81-latka z Rybnika okradziona z oszczędności życia. Jak do tego doszło?

81-latka padła ofiarą oszustów i straciła oszczędności życia. Oszustka poinformowała seniorkę, że jej córka spowodowała wypadek śmiertelny i trzeba przekazać kurierowi pieniądze, które zostaną przeznaczone na pogrzeb osoby, która zginęła w wypadku oraz dla jej rodziny jako zadośćuczynienie.

81-latka z Rybnika okradziona z oszczędności życia. Jak do tego doszło?
fot. poglądowe pexels

Seniorka okradziona na astronomiczną kwotę 200 000 zł

15 lutego mieszkanka Rybnika odebrała telefon od rzekomej córki. Oszustka płacząc, powiedziała do mieszkanki Rybnika: "Mamo, spowodowałam wypadek...". Następnie słuchawkę przekazała kobiecie, która przedstawiła się jako funkcjonariuszka Policji i poinformowała 81-latkę, że jej córka spowodowała wypadek śmiertelny na terenie Niemiec.

Następnie poinformowała seniorkę, że musi przekazać kurierowi pieniądze, które zostaną przeznaczone na pogrzeb osoby, która zginęła w wypadku oraz dla jej rodziny jako zadośćuczynienie. Seniorka uwierzyła w przedstawioną przez fałszywą funkcjonariuszkę tzw. „legendę” i przekazała nieznanemu mężczyźnie swoje oszczędności, w kwocie 200 tysięcy złotych.

Przypominamy, aby stosować się do kilku podstawowych zasad, których przestrzeganie może przyczynić się do poprawy naszego bezpieczeństwa:

  • Nigdy nie wręczaj swoich pieniędzy obcej osobie;
  • Funkcjonariusze instytucji państwowych nigdy nie proszą o przekazanie im jakichkolwiek pieniędzy;
  • O próbie wyłudzenia natychmiast poinformuj Policję.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Hmmm (46.204. * .19) 16.02.2022 19:56

Naprawdę wciąż ludzie są tak naiwni?