Patrol
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kolejna ofiara oszustwa. Straciła 1000 zł

Przejmowanie kont społecznościowych i podszywanie się pod najbliższych lub znajomych to kolejna z metod działania oszustów. W taki oto sposób kolejna żorzanka dała się nabrać i straciła pieniądze.

Kolejna ofiara oszustwa. Straciła 1000 zł
Kobieta straciła 1000 zł, fot. poglądowe pexels
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Oszust podszył się pod znajomą kobiety

27 stycznia po godzinie 15.00 jedna z żorzanek otrzymała wiadomość za pośrednictwem znanego komunikatora społecznościowego z zapytaniem o to, czy ma możliwość płatności „BLIK”-em. Osoba podszywająca się pod znajomą posiadała wiedzę na temat poprzednich rozmów i zwracała się po imieniu do „swojej” koleżanki. Pieniądze te miały służyć do zrobienia płatności w Internecie i szybkiej wysyłki towaru, a sama miała nie mieć aktywnej usługi „BLIK” w swoim banku.

Wypłacił z konta 1000 zł

Oszust nie odebrał połączeń telefonicznych za pośrednictwem komunikatora, ale nadal prosił o pomoc. Z racji, iż koleżanka nie posiadała również takiej opcji, to poprosiła o pomoc swoją 36-letnią córkę, a ta wygenerowała kod. Chwilę po tym w jednym z bankomatów w innej części województwa oszust wybrał 1000 zł uszczuplając konto kobiety.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~emerytpolismajster (188.137. * .64) 28.01.2022 19:42

W obecnej sytuacji największymi oszustami są policjanci, dają ci mandat za maseczkę jak jej nie masz na nosie, policja wali oszustwa na potęgę, wolał bym się w łeb strzelić z broni służbowej niż dawać mandat za nic, ale ja mam honor oni już nie.